Her kommer kun resultater for våre egne arrangemeneter. For andre gå til http://norskedachshundklubbersforbund.org/


Hovedsponsor ved våre ordinære prøver:
www.eukanuba.no

Ordinær sporprøve 2014

Oslo og Omegn DHK

Ordinær blodsporprøve 15 juni 2014

Dommere: Inger Marie Højdahl (IMH), Stig Thorsen (ST), Jan Lind (JL) Arvid Fjellandsbø (AF)

DACHSHUND STRIHÅRET

Carri av Larhjelm NO47915/13 f. 05.07.2013

( Ch. Öllmans Hoodman - Ch. Uansett av Larhjelm )

E: Snorre Mo, Krokstadelva. Oppdr. : Lars Hjelmtvedt, Holmestrand

2 pr ST

Søndre`s Jasper NO45472/13 f. 06.05.2013

( Søndre`s Banjo - Bekkemyra Baluba )

E: Ingvar Kinge, Oslo. Oppdr. :Arve Bergland, Oslo

1 pr ST

Prestmoens Immer 03488/08 f. 12.01.2008

( Jo takk av Larhjelm - Revestrekens Rosin )

E: Kristin Gude, Oslo. Oppdr. : Svein Duvier, Enebakk

2 pr AF

Revestreken`s Aurora 05591/07 f. 05.02.2007

( Ch. Revestreken`s Frikk - Revestreken`s Kringle )

E: G Svenningsen / G Nase, Kolsås. Oppdr.: R og A Aspevik, Dokka

1 pr IMH

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

Ch. Wenjas Ågot NO55119/09 f. 07.10.2009

( Ch. Dualis X-Ray - Ch. Dualis Quintilla )

E: Øydis Kveta, Filtvet. Oppdr.: Wenja Rui, Rauland

1 pr m/HP JL Prøvens beste dachshund

DACHSHUND LANGHÅRET

Ch. Sørils MJ-Yozzy NO32130/10 f. 21.12.2009

( Ch. Hound`s Mercury - Ch. Sørils FZ-Jessie )

E: A Kongstein / J Ekerhovd, Aurskog. Oppdr.: E Ager-Wick/Rolf Ellingsen, Grimstad

2 pr ST

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

Storfoten`s Eminente NO45606/11 f. 02.06.2011

( Ch. Sundsdals Orlando - Ch. Seidemann`s Åttito )

E: Elisabeth Jangås, Oslo. Oppdr.: Liv Bakke Jørgensen, Nykirke

0 pr AF

DACHSHUND KORTHÅRET

Rådyrbukkens Taia NO42967/10 f. 21.12.2009

( Revebergets Birk - Skogsstommens Aya )

E: Rune Johansen, Færvik. Oppdr.: Herman Strand, Akland

1 pr IMH

Bently NO31327/09 f. 13.10.2008

( Lytta`s Kompis - Kjærgården`s Lk Tilda )

E: Rune Johansen, Færvik. Oppdr.: Geir A Jørgensen, Grimstad

2 pr AF

ENGELSK SPRINGER SPANIEL

Ch. Barecho Ready To Fly S69222/2007 f. 28.11.2007

( Ch. Wongan High Flyer - Rowntree Eyecatsher At Barecho )

E: Tomas Sunde, Brandbu. Oppdr.: Helene Bjørkman, Sverige

2 pr ST

Ch. Ursa Major`s Supermario 14178/07 f. 24.05.2007

( Ch. Zelini`s West Side Story - Ursa major`s Spinnin Wheel )

E: Vibeke Gundersen, Rakkestad. Oppdr.: Solveig Holth, Skotterud

0 pr AF

Fantins Whinny 14263/08 f. 11.05.2008

( Ch. Fantins Pavarotti - Via-Edsbergs Anja )

E: Helene Berglund, Rælingen. Oppdr.: Rigmor Schau, Vestby

2 pr IMH

BORDER TERRIER

Loppekassa Well All Right S28553/2009 f. 15.04.2009

( Ljungelens Rasman - Wästborders Camerun On Bridge )

E: Ellen Torvik, Oslo. Oppdr.: Stine Kjærnsbrek, Sverige

0 pr JL

FINSK LAPPHUND

Fjällfarmens Amie SE12372/2011 f. 07.12.2010

( Fidelis Homohominilupus - Fjällfarmens Jessie )

E: Marianne Frøystad-Saugen, Sørumsand. Oppdr.: W og O Holmstrøm, Sverige

0 pr JL

WELSH SPRINGER SPANIEL

Ch. Hammalgårdens Gleam of Light S66386/2006 f. 14.10.2006

( Ch. Hammalgårdens Winter Storm - Ch. Hammalgårdens Moonlight Shadow )

E: Mette B. Evensen, Oslo. Oppdr.: Gudrun Jonsson, Sverige

1 pr AF

STABYHOUND

Nadites Kasja Pamina SE35045/2011 f. 06.05.2011

( Svartvita Pärlan`s Simba - Valleviks Tinuviel )

E: Lisbeth Løvstakken, Sofiemyr. Oppdr.: Cecillia Kastö Blomen, Sverige

1 pr m/HP ST Prøvens beste hund

Ordinære sporprøver 2013

 

ORDINÆR BLODSPORPRØVE 2. JUNI 2013

Dommere: Inger Marie Højdahl (IMH), Stig Thorsen (ST), Arvid Fjellandsbø (AF) og Jan Lind (JL)

 

DACHSHUND KORTHÅR

Keski-Maan Hareth FIN53500/06 02.11.06

Keski-Maan Varjaaqi – Ch Keski-Maan Salama

L.Opsahl. I. og K. Kuisma, Finland

1. PR. ST

 

B-strups Unikum NO4405010 28.04.10

Valera’s Bad Ben – Ch B-strups Sierra

R.Molberg, Eiksmarka – G. Brandstrup, Drøbak

2. PR. ST

 

Revestreken’s Longus Elliot NO45576/09 16.03.09

Ch Adios Pesta de la Beltranjena – Ch Revestreken’s Nina i Norge

D. Ingebricson, Oslo. R. og A.Aspevik, Dokka

0. PR. JL

 

DACHSHUND STRIHÅR

Gnist BerNard NO54991/11 04.06.11

Micko – Donna

J.S.Dahl, Sofiemyr. A.G.Pedersen, Bjørkelangen

0. PR. AF

 

Revestreken’s Aurora NO05591/07 05.02.07

Ch Revestreken’s Frikk – Revestreken’s Kringle

G.Svenningsen, Kolsås. R. og A.Aspevik, Dokka

1. PR. ST

 

DVERGDACHSHUND STRIHÅR

Ch Wenja’s Ågot NO55119/09 0710.09

Ch Dualis X-Ray – Ch Dualis Quintilla

Ø. Kveta, Filtvet. W. Rui, Rauland

1. PR. IMH PRØVENS BESTE HUND

 

DACHSHUND LANGHÅR

Chirabida’s Kimbo Kinto NO38469/11 27.02.11

Ch Yxtanejdens Ikaros – Ch Hound’s Mustang Sally

M.Leikanger og M.Wiheden, Oslo. R.Pettersen, Lillestrøm

0. PR. IMH

 

Nuits Valentino SE21841/2010 23.01.10

Ch Nuits Nick Name – Ch Casablanca v d Toglear

T. Moen, Oslo. Y. Hansén, Sverige

0. PR. IMH

 

NORSK ELGHUND SORT

Kullskogens RT-Cassi NO39828/12 04.04.12

Rønninglias Resto – Kullskogens BB Tuva

A.M.Andersen, Nesoddtangen. A, Kullerud, Varteig

0. PR. AF

 

LABRADOR RETRIEVER

Ch Mylabs Spring Flower S22727/2007 21.02.07

Lab Treasure’s Say No more – Mylabs Tropical Trina

M. Asbjørnsen, Drøbak. M.Tolfson-Gustavsson, Sverige

1. PR. JL

 

WELSH SPRIGER SPANIEL

Red Joy’s Fifi Forgetmenot S14029/2009 18.12.08

Ch Geltmans Gothem – Red Joy’s Quicksilver

M.H.Sønstabø, Eiksmarka. A. Lindholm, Sverige

2. PR. AF

 

Redspot’s Carisma SE20822/2011 17.11.10

Ch Lagos Fartvind – Ch Redspot’s Haddy Heart

S.Kirkeberg, Bærums Verk. M. Törnquist, Sverige

0. PR. JL

 

WHIPPET

Ch Siprex Tobias 22234/04 19.09.04

Ch Siprex Klaus – Ch Siprex Juliana

I.E.Græsdahl, Hønefoss. B.L.Grøtterud, Vikersund

2. PR. AF

 

                         

                                            

Ordinære blodsporprøver 2012

Oslo og Omegn DHK ordinær blodsporprøve 10. juni 2012

 

Dommere: Inger Marie Højdahl (IMH), Sølvi Eriksson (SE), Stig Thorsen (ST), Jan Lind (JL)
og Arvid Fjellandsbø (AF)

 

 

 

 

 

DREVER

 

 

Stuttfott`s Zetti NO42745/10 f. 12.05.10

( Ch. Ackers Tampera - Ch. Stuttfots Silva )

E: Torben Hedegart, Skollenborg. O: Samme

ST 1 pr m/HP prøvens beste hund

 

 

 

BEAGLE

 

 

HA Alvor av Nomes-Beagle NO43630/11 f. 04.06.11

( Langedals Aron - Hella av Elgberget )

E: Kamil Kulis, Oslo. O: Knut Nome, Marnardal

ST 2 pr

 

 

 

 

ENGELSK SPRINGER SPANIEL

 

 

S N Vch Barecho Ready To Fly S69222/2007 f. 28.11.07

( Ch. Wongan High Flyer - Rowntree Eyecatsher At Bareco )

E: Tomas Sunde, Brandbu. O: Helen Bjørkman, Sverige

IMH 1 pr m/HP

 

 

 

LANCASHIRE HEELER

 

 

NORDV-10 Procordia`s Omega-3 NO31103/10 25.12.09

( Ch. Tumlex At-Wood - Ch. Rantalaukan Enya )

E: Lynda Ødegaard, Røyken. O: Ellen Brekke, Skiptvet

AF 0 pr

 

 

 

 

LABRADOR RETRIEVER

 

 

Gullsteinens El Paso NO44930/09 f. 03.05.09

( Ballyhale Black jack - Ch. Gullsteinens Alma Cogan )

E: Hilde Bryhn, Oslo. O: Elin Dahl, Straumsgrend

JL 2 pr

 

 

 

 

FINSK LAPPHUND

 

 

Tricaliz Atlaz S49837/09 f. 09.07.09

( Ch. Norddanlidens Qirgo - Black Blossom Lady Rosette )

E: Line Risberg, Hønefoss. O: Pia Söderlund, Sverige

ST 1 pr

 

 

 

 

DACHSHUND STRIHÅRET

 

 

Gnist Berndard NO54991/11 f. 04.06.11

( Micko - Donna )

E: Jørn Sture Dahl, Sofiemyr. O: Alf Gunnar Pedersen, Bjørkelangen

IMH 2 pr

 

 

 

Revestreken`s Aurora 05591/07 f. 05.02.07

( Ch. Revestreken`s Frikk - Revestreken`s Kringel )

E: G Svenningsen/G Nase, Kolsås. O: R / A Aspevik, Dokka

JL 2 pr

 

 

 

N Vc Amiga 19107/08 f. 16.06.08

( Ch. Hissmovaiiens Täppas - Ch. Wenja`s Tinka )

E: Snorre Moe, Krokstadelva. O: Samme

AF 1 pr

 

 

 

 

DVERGDACSHUND STRIHÅRET

 

 

NORDJV-10 N Vch Wenja`s Ågot NO55119/09 f. 07.10.09

( Ch. Dualis X-Ray - Ch. Dualis Quintilla )

Øydis Kveta, Filtvet. O: Wenja Rui, Rauland

JL 1 pr m/HP prøvens beste dachshund

 

 

 

DACHSHUND LANGHÅRET

 

 

Sørils MJ-Yozzy NO32130/10 f. 21.12.09

( Ch. Hounds Mercury - Ch. Sørils FZ-Jessie )

E: A Kongsten/J Ekerhovd, Aurskog. O: E Ager-Wick/R Ellingsen, Grimstad

IMH 1 pr

 

 

 

Chirabida`s Kimbo Kito NO38469/11 f. 27.02.11

( Yxtanejdens Ikaroz - Ch. Hound`s Mustand Sally )

E: M Leikanger/M Wiheden, Oslo. O: Randi Pettersen, Lillestrøm

AF 2 pr

 

 

 

 

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

 

Ludvik av rustbøle NO42858/09 f. 01.05.09

( Auras Riesling - Ch. Gizell av Rustbøle )

E: Svein Nordang, Oslo. O: I M Højdahl/ S Nordang, Oslo

SE 0 pr

 

 

 

 

DACHSUND KORTHÅRET

 

 

NV-06 NORDV-06 Lakanuki Darron from Oz ANKCSB6100038627 f. 29.08.04

( Ch. Laen it`s my party - Ch. Lakanuki Easter paradise )

E: Leif Opsahl, Tranby. O: EE Millers, Australia

AF 0 pr

 

 

 

N Vch N S Uch Valera`s Katla NO44843/10 f. 01.05.10

( Ch. Hampdach Black is Black - Ch. ValeRA`S  Donna Bella )

E: A C / P Steen, Holter. O: Samme

IMH 1 pr

 

 

Prøvens beste hund. Foto: Trond Moen

Ordinære blodsporprøver 2011

OSLO OG OMEGN DACHSHUNDKLUBB 19 JUNI 2011

Ordinær blodsporprøve ref nr: 25-11032

Dommere: Inger Marie Højdahl (IMH), Stig Thorsen (ST), Arild Emilsen (AE), Arvid Fjellandsbø (AF)

 

DACHSHUND LANGHÅRET

 

N SE UCH N SE VCH AC ALEXANDER 01868/05 12/09/04

Ch AC Junior – Ch AC Heart Breaker

E: Lene Husby, Trøgstad. O: Anne Croff, Oslo.

1 PR ST

 

GROMME GARMAN NO42534/10 18/04/10

 Ch AC Bastian – Lurvelegg’s Taste of Heaven

E: Merete Kravik, Oslo. O: Hans Tore Eide, Os.

2 PR IMH

DACHSHUND STRIHÅRET

 

RABALDER AV LARHJELM NO50032/10 07/07/10

Ch Treis Pinheiros Matisse SW – Kjeft av Larhjelm

E: Eva og Kent Pedersen, Ytre Enebakk. O: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand.

2 PR ST

 

REVESTREKEN`S AURORA 05591/07 05/02/07

Ch Revestreken`s Frikk – Revestreken`s Kringle

E: G Svenningsen/G Nase, Kolsås. O: Rita og Atle Aspevik, Dokka.

1 PR AF

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

NORDJV-10 WENJA`S ÅGOTNO55119/09 , 07/10/09

Ch Dualis X-Ray –Ch Dualis Quintilla

E: Øydis Kveta, Filtvet. O: Wenja Rui, Rauland.

1 pr m/HP prøvens beste hund ST

 


Oslo og Omegn dachshundklubb
Ordinær blodsporprøve 28.08.11 ref nr: 25-11063

Dommere: Inger Marie Højdahl (IMH), Stig Thorsen (ST), Jan Linn (JL), Arvid Fjellandsbø (AF) og Arild Emilsen (AE)

 

DACHSHUND KORTHÅRET

 N UCH B-STRUP`S SIERRA 01064/07 12/12/06

( B-Strup`s Osborne  - B-Strup`s Periquita )

E: Rune Molberg, Eiksmarka. O: Gerda Brandstrup, Drøbak.

0 pr AF

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

  GØTAÄLVDALENS ZIRENA SE66612/2010 26/11/10

( Ch. Götaäldalens Tristan – Klockarbol`s Yvette )

E: Anne Damsund Paulsen, Ytre Enebakk. O: Carina Carvall Hansson, Sverige.

3 pr AF

 

HEDDA AV POTEFARET NO59752/10 05/11/10

( Ch. Tassen av Rustbøle – Den Vene Maria Av Potefaret )

E: Anne Damsund Paulsen, Ytre enebakk. O: Signe Aarskog, Hokksund.

0 pr JL

 

DACHSHUND STRIHÅRET

 JÄGERMEISTERS RONJA 12341/03 02/05/03

( Ch. Mikkels Manx – Jägermeisters Lucky )

E: Kari-Anne Dingstad, Ås. O: Anne Igsi, Spydeberg.

1 pr prøvens beste dachs JL

 

   N SE UCH MORO AV LARHJELM 14900/08 25/05/08

( Ch. Revestreken`s Hugo – Ch. Kisgruven`s Kida )

E: Mona Sjødal/Lars Hjelmtvedt, Holmestrand. O: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand.

0 pr AF

Foto: N.W.

BEVEGELIGE BLODSPOR 2014

Oslo og Omegn DHK
Bevegelig blodsporprøve ref nr 26-14031
Dommere: Stig Thorsen (ST), Jan-Erik Engh (JEE), Heidi throndsen (HT)
DACHSHUND STRIHÅRET
XI av Larhjelm NO33411/12 f. 25.01.2012
( Ch. Nettopp Av Larhjelm - Ch. Katalina V D Vliegende Kiep )
E: Liv Muri, Hernes. Oppdr.: Lars Hjelmtvedt, Holmestrand
1 pr JEE
DVERGDACHSHUND STRIHÅRET
Wenjas Ekko NO 38803/12 f. 17.04.2012
( Ch. Wenjas C-Morten - Ch. Wenjas   Pernille )
E: Wenja Rui, Rauland. Oppdr.: Samme
1 pr JEE
DVERGDACHSHUND LANGHÅRET
Dar Samotsveta Klenovyy Sirop RKF3669632 f. 10.05.2013
( Ch. Tezaurus Dream Millenium - Ch. Tezaurus Dream Prima )
E: Anne Damsund Paulsen, Ytre Enebakk. Oppdr.: Kzenya Ageshina, Russland
1 pr JEE
DVERGDACHSHUND KORTHÅRET
Wervests Hugin NO44893/12 f. 14.05.2012
( Ch. Minstemanns Fantacy From Thorn - Mini Golf Dara )
E: Vera Vestby, Nordre Frogn. Oppdr.: Samme
1 pr JEE
DACHSHUND KORTHÅRET
Valera`s Bingo NO52229/13 f. 08.09.2013
( Ch. Valera`s Last Man Standing - Ch. Valera`s Katla )
E: A C / P Steen, Gjerdrum. Oppdr. Samme
1 pr ST
Valera`s Amy NO33942/13 f. 04.02.2013
( Ch. Valera`s Askeladd - Ch. Kan Trace Foxy Lady )
E: Marianne Pedersen, Moen. Oppdr.: A C / P Steen, Gjerdrum
1 pr ST
BORDER TERRIER
Sandfields Turningpoint Tiber SE17158/2012 f. 24.01.2012
( Ch. Enestående Herremann av Saga Hall - Ch. Sandfields Real Aloha )
E: H Dovran/T H Stamnes, Oslo. Oppdr.: Siv-Laila Sandaker, Sverige
2 pr ST
COCKER SPANIEL
Fieldbay Face to World SE29785/2012 f. 03.04.2012
( Ch. Travis Face Factor - Ch. Manaca`s Came out of the Sky )
E: Ellen Jemtegaard, Oslo. Oppdr.: Maria Åkerviken, Sverige
1 pr ST
STABYHOUN
Nadites Kasja Pamina SE35045/2011 f. 06.05.2011
( Svartvita Pärlan`s Simba - Valleviks Tinuviel )
E: Lisbeth Løvstakken, Sofiemyr. Oppdr.: Cecilia Kastö Blomen, Sverige
1 pr HT
SLOVAKISK RUHÅRET VORSTEHUND
Ch. Classic Dreams Sea Eagle SE63168/2011 f. 10.11.2011
( Dix Olichov - Stormdancer a Classic Dream )
E: Steffan Andersen, Kurland. Oppdr.: Pernilla / Rolf Ryberg, Sverige
1 pr JEE
WEIMARANER KORTHÅR
Greyberry`s Trolltinden SE21044/2013 f. 19.02.2013
( Garbus Diesel - Ch. Greyberry`s Beretta )
E: Line Vangen, Fjellhamar. Oppdr.: Katarina Persson, Sverige
1 pr JEE

BEVEGELIGE BLODSPOR 2013

Oslo og Omegn DHK

Bevegelig blodsporprøve ref. nr. 26-13139

Dommere: Heide Throndsen (HT), Jan –Erik Engh (JEE) og Stig Thorsen (ST)

 

DACHSHUND STRIHÅR

PRESTEMOENS IMMER 03488/08 12.01.08

Jo takk av Larhjelm – Revestreken’s Rosin

Kristin Gude, Oslo. Svein Duvier, Enebakk

1. PR HT

 

PRESTEMOENS IMMER 03488/08 12.01.08

Jo takk av Larhjelm – Revestreken’s Rosin

Kristin Gude, Oslo. Svein Duvier, Enebakk

1. PR JEE

  DVERGDACHSHUND LANGHÅR

KOMME AN PÅ DACHSFORMENS SELMA NO58158/10 31.10.10

Ch Tassen av Rustbøle – Heiatorpet’s Tinka

I.Bjørnstad, Bærums Verk. Eier

1. PR. HT

 

CHANEL AV RUSTBØLE NO35745/12 17.02.12

Ch Storfoten’s Gunnulf den yngre – Tia av Rustbøle

I.M.Højdahl og S. Nordang, Oslo. Eier

1. PR. HT

 

HENRY AV RUSTBØLE NO35744/12 17.02.12

Ch Storfoten’s Gunnulf den yngre – Tia av Rustbøle

T. Wright, Oslo I.M.Højdahl og S. Nordang, Oslo.

1. PR. HT

 

LURVELEGG’S DEA DE NOTTE NO38268/12 07.03.12

Ch Garybaldi Della Luna Caprese – Kinchville Habba-Habba

I.Wøien, Årnes. K. Grimstad, Rådal

1. PR. JEE

 

LILLA FARBO’S MAGICALES EGO SE49198/2013 31.01.13

Ch Lilla Farbo’s Talisker – Limore’s Pokerface of Monteckel

L.B.Jørgensen, Nykirke. Å.Swensson, Sverige

2. PR. JEE

  BAYERSK VILTSPORHUND

GIRA AV FJELLSTØLEN NO34354/13 09.01.13

Yukon v Wolfsborn – Harbackens Nita

S.Frøyland, Vollen. D.A.Matre, Sandeid

1. PR. ST

  ENGELSK COCKER SPANIEL

MANACAS JOY OF A TOY SE32445/2012 14.04.12

Ch Manacas Walk on the Wild Side – Manacas Strawberry Field

C. Gøytil, Oslo.M. Forsander, Sverige

1. PR JEE

     A MERIKANSK COCKER SPANIEL

HEAT-STEAD AMICOK’S GENTIANA 19470705 22.08.05

Ch Ram Tam Tam’s Amadeus Mozart – Ch Heat-Steas Amicoksa Dentaria

I.Kleve, Hosle. H. Larsen, Skaun

1. PR. JEE

 

HEAT-STEAD AMICOK’S GENTIANA 19470705 22.08.05

Ch Ram Tam Tam’s Amadeus Mozart – Ch Heat-Steas Amicoksa Dentaria

I.Kleve, Hosle. H. Larsen, Skaun

1. PR. HT

 

 

Oslo og Omegn DHK

Bevegelig blodsporprøve ref. nr. 26-13119

Dommere: Stig Thorsen (ST), Jan-Erik Engh (JEE), Heidi Throndsen (HT), Jan Lind (JL) og Arvid Fjellandsbø AF)

 

DVERGDACHSHUND STRIHÅR

  OLIVIA NEWTON JOHN VITORAZ CLP/JTK/84877 05.03.12

Ch Gotinggam Richars Vitoraz – Ch Samantha Fox Vitoraz

L. og T. Medalen, Nesbru. J. Busta, Tsjekkia

2. PR. AF

 

OLIVIA NEWTON JOHN VITORAZ CLP/JTK/84877 05.03.12

Ch Gotinggam Richars Vitoraz – Ch Samantha Fox Vitoraz

L. og T. Medalen, Nesbru. J. Busta, Tsjekkia

2. PR. JL

 

GINJA V D KÜRISCHEN NEHRUNG VDH/DTK 11Z1081R 05.12.11

Pitt v Dinklange – Finchen v d Kürischen Nerungh

L.Løken, Nesbru. M. og H. Dickow, Tyskland

3. PR. HT

 

LOMMERUSKET’S MØSE NO54852/10 10.09.10

Ch Lisego Nosa Unter Ofitser – Seidemann’ Ogna

H. Ro, Uvdal. H. Ro og K.Bø, Uvdal

2. PR. H

  DACHSHUND STRIHÅR

UNIKUM AV LARHJELM NO31188/11 11.01.11

Ch Nettopp av Larhjelm – Ch Moro av Larhjelm

H. Grönqvist, Os. L.Hjemtvedt, Holmestrand.

1. PR. JEE

 

ABSINT AV LARHJELM NO55298/12 07.10.12

Ch Visvas av Larhjelm - Katalina v. d. Vliegende Kiep

L. Hjelmtvedt, Holmestrand. Eier

1. PR. JEE

  DVERGDACHSHUND LANGHÅR

DEEP BLUE SEA DEL RINCONCILLO LOE2087563 08.05.12

Sobrado – Ch Sensatsia Pietra Teoria Sagovora

L.B.Jørgensen, Nykirke. M. del Hierro Diaz, Spania

1. PR. JEE

  DACHSHUND LANGHÅR

STORFOTEN’S RAKA FANT NO56048 04.10.12

Ch Örnbergets Amigo – Ch Storfoten’s Savannah Shiraz

L.B.Jørgensen, Nykirke. Eier

1. PR. JEE

  FLAT COATED RETRIEVER

AU-ZAN-JAZ QIKK DINO 32988/1009.01.10

Toffe Dreams Schffin Puff – Lhea

S. Åsheim, Oslo. A.Iversen og K.Gulliksen, Sandefjord

O. PR. AF

  PINSCHER

SUPER-TROUPER SE66046/2010 23.11.10

Ch Xitamiz Lanzcelot – Ch Lilla Enebys Dimma

L.Brenna, Skedsmokorset. M. Rundquist, Sverige

1. PR. ST

 

CH MAGLEDDIES MOSTAWESOME S404232009 31.05.09

Be Mejas Agent X – Flägans Athena Bella

M. Stikbakke, Oslo. L.Johanson, Sverige

1. PR. JEE

 

CH MAGLEDDIES MOSTAWESOME S404232009 31.05.09

Be Mejas Agent X – Flägans Athena Bella

M. Stikbakke, Oslo. L.Johanson, Sverige

1. PR. HT

  AMERIKANSK COCKER SPANIEL

HEAT-STEAD AMICOK’S GENTIANA 19470705 22.08.05

Ch Ram Tam Tam’s Amadeus Mozart – Ch Heat-Steas Amicoksa Dentaria

I.Kleve, Hosle. H. Larsen, Skaun

0. PR. JL

  ENGELSK SPRINGER SPANIEL

FONTLEROY EXITA SE46675/2010 09.06.10

Toparch Little Drummer Boy – Sisiustars Jubilee Jewel

O.A.Bø, Slependen. L.Sterner, Sverige

1. PR. JL

 

Oslo og Omegn DHK

Bevegelig blodsporprøve 1. mars – 30. juni

Dommere: Jan-Erik Engh (JEE) og Arvid Fjellandsbø (AF)

 

DVERGDACHSHUND LANGHÅR

CHANEL AV RUSTBØLE NO35745/12 17.02.12

Ch Storfoten’s Gunnulf den yngre – Tia av Rustbøle

I.M.Højdahl og S. Nordang, Oslo. Eier

1. PR. JEE

 

HENRY AV RUSTBØLE NO35744/12 17.02.12

Ch Storfoten’s Gunnulf den yngre – Tia av Rustbøle

T. Wright, Oslo I.M.Højdahl og S. Nordang, Oslo.

1. PR. JEE

  DVERGDACHSHUND STRIHÅR

WERVEST’S PUNKCHEN NO38657/12 16.03.12

Ch Ellensborg’s Basil – Ch Wervest’s Nora

V.Vestby, Nordre Frogn. Eier.

2. PR. JEE

 

WERVEST’S OSKAR NO54791/11 2508.11

Ch Wervest’s Winn – Ch Wenja’s Jippi

T. Nordengen, Kolbotn. V. Vestby, Nordre Frogn

2. PR. JEE

  BELGISK FÅREHUND, TERVUEREN

WOODSHINE’S LAPIS LAZULI NO46717/12 24.04.12

Heracles of The Home Port – Woodshine’s Amaya Arzuaga

K.Ruus, Nittedal. A.G.Larsen, Siggerud

1. PR. JEE

  DREVER

BLOKSBERGS ASTA NO51741/12 05.05.12

Ch Haresporets Nix-Baron Ch Aya

J.Danielsen, Sponvika. Eier.

1. PR. AF

 

 

 

 

 

 

BEVEGELIGE FERSKSPOR 2013

Oslo og Omegn DHK

Bevegelig fersksporprøve ref. nr. 28-13069

Dommere: Stig Thorsen (ST), Arvid Fjellandsbø (AF) og Jan-Erik Engh (JEE)

 

DACHSHUND STRIHÅR

CH PEDICULUS UGH UGH NO42230/11 29.07.10

Ch Nettopp av Larhjelm – Ch Pediculus Cirka ½-metern

K. og L.Næss, Oslo. K.Næss, Elverum

8 POENG ST

TERVUEREN

WOODSHINE’S LAPIS LAZULI NO46717/12 24.04.12

Heracles of the Home Port – Woodshine’s Amaya Arzuaga

K.Ruus, Nittedal. G.Larsen, Siggerud

9 POENG JEE

DREVER

BLOKSBERGS ASTA NO51741/12 05.05.12

Ch Haresporets Nix-Baron – Ch Aya

J.Danilsen, Sponvika. Eier.

7 POENG AF