Her kommer kun resultater for våre egne arrangemeneter. For andre gå til http://norskedachshundklubbersforbund.org/

Hovedsponsor for våre er utstillinger er Royal Canin

Rasespesial 5. september 2015

Resultater fra rasespesial 5. september 2015
De enkelte, deltagende hunders resultat finner du på DogWeb, via NKK.no

BIS

1. GUDWIL'S JERVEN JAME DEKURAZH, Kanindachshund strihåret
                Eier: Dmitry Blagovestnov, Russland

2. Xavier Vegas Anamsunamon, Dvergdachshund langhåret
                Eier: Svetlana Baranova-Shtokkmann, Russland

3. FORMULA USPEHA COLIBRI, Kanindachshund korthåret
                Eier: Irina Hapaeva, Russland

4. Dachfeel Beauty, Kanindachshund langhåret
                Eier: Jelena Brokane, Latvia

5. FORMULA USPEHA WHIRLPOOL, Dvergdachshund korthåret
                Eier: Irina Hapaeva, Russland

6. Valera's Montalcino, Dachshund korthåret
                Eier: Marianne Pedersen, Norge

7. Chirribi´s MC Laverdatax, Dachshund langhåret
                Eier: Sandra Brännström, Sverige

8. Wervest's Ty, Dvergdachshund strihåret
                Eier: Vera Vestby, Norge

9. X I Av Larhjelm, Dachshund strihåret
                Eier: Liv Muri, Norge

 

BIS veteran

1. Wervest's Winn, Dvergdachshund strihåret
                Eier: Vera Vestby, Norge

2. MOKKO MAKSIMUM DZHAKER, Dachshund korthåret
                Eier: A. LEBEDEVA, Russland

 

BIS oppdretter

1. FORMULA USPEHA, Dvergdachshund korthåret – Irina Hapaeva, Russland

2. Larhjelm, Dachshund strihåret - Lars Hjelmtvedt, Norge

3. Wervest, Dvergdachshund strihåret – Vera Vestby, Norge

20. september 2014

Dommer: Anders Tunold-Hanssen

                                                               Dachshund korthåret

Juniorklasse Hannhund

Rusket's Brutus NO45969/13, 578077000215548, 23/05/13, Rød E: Siw Kristin Moen, Arild Ryfetten, Storhovvegen358, 2337 Tangen O: Moen Siw Kristin/ Ryfetten Arild, 2337 Tangen (N UCH Valera's Jay-Z - NVCH Pediculus Ruske Raske Rosin)(w)

Good

 

Brukshundklasse Hannhund

Lille-Jøtul's G-Daxie NO56231/10, 578098100320907, 14/09/10, Sort/Tan E: Enersen, Torill, Tappen 40, 1337 Sandvika O: Josvanger, Svein Arild, 4820 Froland (NORD J(D)CH N SE UCH N J(H)CH Finnelia's Tim - N UCH NVCH N J(H)CH N J(D)CH Jegerbo's Raya)(w)

Good

 

Pediculus Piker Vin Og Sang NO44352/09, 23/03/09, Sort/Tan E: Barreng, Anette Malén O: Næss, Kirsten, 2411 Elverum (N UCH Dualis Cantor - INT NORD UCH NV-07 NORDV-06 Vodka Du Ruisseau Saint Martin)

Very Good 1

 

Åpen Klasse Tispe

Russia Jewel I Feel Ot Marinykurano SE21668/2012, MKO408, 13/08/11, Rød E: Gregersen, Janne O: Kuranova, M. V., Russland (Hampdach Chryses - BY CH CZ CH FI UCH LT CH RU CH Zetana Otmariny Kuranovoy)(w)

Exc 1 CK CERT 1 BTK BIR BIS-5

 

 

Brukshundklasse Tispe

SE VCH Pedicilus Øyrund SE47069/2013, 16/11/12, Sort/Tan E: Nesbakken, Elsie, Vegagatan 23, 46433 Mellerud, Sverige O: Kirsten Næss (N SE J(H)CH N UCH NORDJV-10 Pediculus Rocka Billy - N UCH Pediculus Pina Colada)(w)

Exc 1

 

Pediculus Risle Rasle NO58092/09, 15/07/09, Sort/Tan Merle E: Johansen, Kristin, Kristian Bakkensvei 8, 2316 Hamar O: Næss, Kirsten, 2411 Elverum (N UCH Valera's Bono Von Elton - Pediculus Extra Ordinær)(w)

Exc 2

 

Akira NO55188/11, 578098100370816, 17/10/11, Rød E: Haugland, Kari Ingeborg, Løypevegen 14, 2319 Hamar O: Haugland, Kari Ingeborg, 2319 Hamar (N SE J(H)CH N UCH NORDJV-10 Pediculus Rocka Billy - N VCH Nimik Watch Me Now)(w)

Very Good 4

 

N VCH Rusket's Hetti NO36984/12, 578077000192926, 23/03/12, Sort/Tan E: Siw Kristin Moen, Arild Ryfetten, Storhovvegen358, 2337 Tangen O: Moen, Siw Kristin, 2337 Tangen (N UCH NV-10-11 Pediculus P J-Holter - NVCH Pediculus Ruske Raske Rosin)(w)

Very Good

 

Barrengen's Cleopatra NO47305/13, 14/05/13, E: Barreng, Anette Malèn O: Barreng Anette Malèn, 2481 Koppang (N UCH NV-10-11 Pediculus P J-Holter - Pediculus Rigmor)

Very Good 3

 

Dachshund Langhåret

 

Juniorklasse Hannhund    

Bombadilla's Bruce SE42048/2013, 752098100674193, 23/06/13, Rød E: Moen, Trond, Stålfjæra 34 A, 0975 Oslo O: Pedersen, Elin, Sverige (US SE N UCH SEV-12 Insight's Ducati - SVCH SU(V)CH Örnbergers Zabina)(w)

Exc 1

 

Sørils Mm-Gismo NO54311/13, 24/09/13, Rød E: Næss, Per Ivar, Berberissvn 15, 3408 Tranby O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad (Sørils Dg-Martell - N SE DK UCH N VCH Hound's Marshmallow)(w)

Exc 2

 

Lofotdachsen's Elvis NO53753/13, 578097809195927, 16/09/13, E: Kristensen, Gina O: Pedersen Kristin, 8320 Skrova (N VCH Lofotdachsen's Black Tobby - Akroyd's Hennessy)(w)

Very Good 4

 

Sørils Bs-Farkas NO44322/13, 578098100423341, 11/05/13, E: Grønnevold-Olsen, Elisabeth O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad (N SE DK INT UCH NV-12 Sørils Lb-Bajas - NORD UCH Badamtam's Semiamhoo)(w)

Very Good 3

 

Championklasse Hannhund

N UCH N VCH Sørils Lb-Brusco NO33706/11, 578098100324490, 19/01/11, Rød E: Mogen, Anette O: Ellingsen  Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad (INT N SE UCH Knacky-Knave's Lambrusco - Blizz-Miss)(w)

Exc 1 CK 1 BHK BIR BIS-4

 

Juniorklasse Tispe

Sørils Bs-Falana NO44324/13, 578098100423844, 11/05/13, E: Gauslaa, Elin, Hamresanden Terr 4, 4656 Hamresanden O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad (N SE DK INT UCH NV-12 Sørils Lb-Bajas - NORD UCH Badamtam's Semiamhoo)(w)

Very Good 1

 

Unghund Klasse Tispe

Badamtam's Bling Bling FI54912/12, 972273000064956, 21/09/12, Rød E: Pettersen, Randi, Hølandveien 631,1903 Gan O: Sjöholm, Pauliina, Finland (FI CH Badamtam's Querido Mio - FIN N UCH SE VCH EEJV09 EEV09 Opalina's New Dawn)(w)

Exc 1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Brukshundklasse Tispe

NJV-13 Kalyanas Hard Rock Halleluja SE62005/2012, 06/11/12, Rød E: Britt Steihaug, Rune Skogheim, Steiheim, 2560 Alvdal O: Vestergren, Ulla Stålnacke, Sverige (INT N FI SE BALT UCH SE VCH Red Top's Klatjofs - SVCH SU(V)CH DKU(S)CH INT CH Red Top's Lollo Rosso)(w)

Very Good 1

 

 

Dachshund Strihåret

Juniorklasse Hannhund

Pediculus Ånei NO47928/13, 578098100422433, 10/06/13, E: Cedell, Janne, Åmotsskogen 2, 2022 Gjerdrum O: Næss Kirsten, 2411 Elverum (INT NORD FIN RUS AM UCH Revestreken's Frikk - Pediculus Uuuh)(w)

Very Good 2

 

  Pediculus Alf Gunnar NO50572/13, 578098100440930, 07/07/13, Viltfarget E: Næss, Kirsten, Strandbygdvegen 505, 2411 Elverum O: Næss Kirsten, 2411 Elverum (INT N SE UCH N VCH NV-13 Visvas Av Larhjelm - N UCH Pediculus Olea)(w)

Exc 1 CK CERK 1 BHK BIM

 

Brukshundklasse Hannhund

Dimmuborgir's Doolin NO39569/11, 578098100455970, 02/04/11, Viltfarget E: Johansen, Marius Hoel, Smebølveien 14, 1430 Ås O: Waage, Tale Rosland, 2150 Årnes (N J(D)CH Dimmuborgir's Anton Larris - SE N J(D)CH N UCH SE U(D)CH Dimmuborgir's Ysteost)(w)

Good

 

Juniorklasse Tispe

Hella's Yndis NO54345/13, 578098100432512, 12/10/13, Viltfarget E: Pedersen, Eva, Tangenveien 62, Hella, 1914 Ytre Enebakk O: Pedersen Eva K., 1914 Ytre Enebakk (NORD UCH NJV-12 SEV-13 HEV-13 X I Av Larhjelm - INT NORD UCH N SE VCH Rabalder Av Larhjelm)(w)

Exc 1 CK CERT 1 BTK BIR BIS-1

 

Ovnsrøret's Peppa NO32047/14, 13/12/13, Viltfarget E: Thorsen, Stig Espen, Jakobsbråtan 11 C, 2008 Fjerdingby O: Waage Steinar, 2150 Årnes (SJ(D)CH S U(D)CH Ubsola Leo - N SE J(D)CH Dimmuborgir's Aase)(w)

Good

 

Åpen Klasse Tispe

Zamba Av Larhjelm NO49799/12, 07/08/12, E: Hegstad, Birthe O: Hjelmtvedt Lars, 3089 Holmestrand (INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

Very Good 1

 

Brukshundklasse Tispe

Pediculus Åja NO47932/13, 578098100423668, 10/06/13, E: Næss, Kirsten, Strandbygdvegen 505, 2411 Elverum O: Næss Kirsten, 2411 Elverum (INT NORD FIN RUS AM UCH Revestreken's Frikk – Pediculus Uuuh)(w)

Exc 1 CK Res.Cert 2 BTK

 

Dvergdachshund Korthåret

 

Unghund Klasse Hannhund

Solan Av Åstindre NO46823/13, 578077000219514, 22/05/13, Rød E: Johannessen, Madelene O: Fægri, Ragnhild, 2740 Roa (US CA CH FIN NORDV-09 Grandgables Carpaccio In Red - N SE VCH Revestreken's Sarah)(w)

Exc 1 CK 1 BHK BIR BIS-2

 

Brukshundklasse Hannhund

Ultimate Rock NO47333/12, 578098100385978, 09/06/12, E: Martinsen, Trude Jansdatter O: Martinsen, Trude Jansdatter, 9020 Tromsdalen (INT NORD RO UCH NV-11-12-13 Minstemann's Fantasy From Thorn – Chasing Brindini V D Mibaf's Hoeve)(w)

Exc 1

 

Juniorklasse Tispe

Minstemann's Yaffa NO30135/14, 578098100445330, 04/11/13, E: Anita Solberg, Åge Solberg O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn (NJV-12 SEJV-12 N UCH Minstemann's On The Rocks - INT NORD UCH SV-11 Minstemann's Got Us By Surprise)(w)

Exc 1

 

Brukshundklasse Tispe

Wervest's Siri NO44895/12, 578097809133931, 14/05/12, Brun/Viltfarget E: Ropstad, Ernst-Otto O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn (INT NORD RO UCH NV-11-12-13 Minstemann's Fantasy From Thorn – JVV 09 N UCH Mini Golf Dara)(w)

Very Good 2

 

U Name It, Ive Got It Tj NO47335/12, 578098100383212, 09/06/12, E: Martinsen, Trude Jansdatter O: Martinsen, Trude Jansdatter, 9020 Tromsdalen (INT NORD RO UCH NV-11-12-13 Minstemann's Fantasy From Thorn - Chasing Brindini V D Mibaf's Hoeve)(w)

Exc 1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Dvergdachshund Langhåret

 

Åpen Klasse Hannhund

Dar Samotsveta Klenovyy Sirop RKF3669632, 643094100286415, 10/05/13, Sort/Tan E: Paulsen, Anne Damsund, Klemmaveien 3, 1914 Ytre Enebakk O: Ageshina, K L, Russland (RU BLR CH Tesaurus Dram Millenium - Tezaurus Dream Prima)(w)

Very Good 1

 

Storfoten's W-Indigo NO45444/10, 578098100311678, 19/05/10, Rød E: Aaseng, Natassia O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke (INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - INT N S UCH Storfoten's Frøken Fix-Fax)(w)

Good

 

Unghund Klasse Tispe

Bromlehiet's Nemi Harmonia NO31990/13, 578097809169280, 07/12/12, Rød E: Andersen, Siv Mona, Lommedalsvn 180, 1353 Bærums Verk O: Andersen Siv Mona, 1353 Bærums Verk (Hw-Oliver - Bromlehiet's Beautyful Prinsess)(w)

Very Good 1

 

Åpen Klasse Tispe

Lurvelegg's Dea De Notte NO38268/12, 578098100394432, 08/03/12, E: Wøien, Ingrid, Salemsveien 3, 2150 Årnes O: Grimstad Kjersti, 5238 Rådal (INT N SE UCH NORD V-11 DKV-11 Garybaldi Della Luna Caprese - Kinchville Haba-Haba)(w)

Good

 

Brukshundklasse Tispe

Chirabida's Queen O'hearts NO34760/13, 578077000197095, 27/01/13, E: Pettersen, Randi, Hølandveien 631, 1903 Gan O: Pettersen Randi, 1903 Gan (Cognac The Rogue - Storfoten's Xs Ivana)(w)

Exc 1 CK CERT BIR BIS-3

 

Dvergdachshund Strihåret

 

Juniorklasse Hannhund

Virvar's Bastian NO44640/13, 578097809181848, 11/06/13, E: Rogneby, Britt, Økern Torgv. 9e, 0580 Oslo O: Williamson Nina, 1275 Oslo (INT NORD IT RSM R SLO DK GE MD Remo Del Lago Prile - INT NORD HR RO SK SLO BG GE MD Wervest's Nanna)(w)

Good

 

Kanindachshund Langhåret

 

Juniorklasse Tispe

Fla-Go-Line's Proud Red Bella NO47292/13, 18/06/13, E: Kongelf, Unni, Mellomhagen 9, 3261 Larvik O: Flatin Bjørg Halldis/ Kongelf Unni, 3261 Larvik (JVV-09 NV FI-09 VV-10 Tarantela Rus Malenkiy Prins - INT NORD UCH DKV-11 DKV-12 Fla-Go-Line's Ville Lille Anny)(w)

Good

 

1. mars 2014

DACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Rusket's Brutus NO45969/13, 578077000215548, 23/05/13, Rød

E: Siw Kristin Moen, Arild Ryfetten, Storhovvegen358, 2337Tangen O: Moen Siw Kristin/ Ryfetten Arild, 2337 Tangen

(N UCH Valera's Jay-Z - N VCH Pediculus Ruske Raske Rosin)

EXC1

 

Juniorklasse Tispe

SEJV-13 SEV-13 Valera's Penny NO33943/13,578098100418959, 04/02/13,

E: Anita Solberg, Åge Solberg O: Steen Petter Og Anne Christine/ Øvergård Marita, 2022 Gjerdrum

(N VCH INT NORD UCH Valera's Askeladd - NORD FI INT UCH WW-08 DKV-09 Kan Trace Foxy Lady)

EXC1 CK CERT 1BTK BIR

 

Unghund Klasse Tispe

Rusket's Hetti NO36984/12, 578077000192926, 23/03/12, Sort/Tan

E: Siw Kristin Moen, Arild Ryfetten, Storhovvegen358, 2337 Tangen O: Moen, Siw Kristin, 2337 Tangen

(NV-10 N UCH NV-11 Pediculus P J-Holter - N VCH Pediculus Ruske Raske Rosin)

EXC1

 

Åpen Klasse Tispe

Kerstin SE36338/2012, 752097800137736, 03/05/12, Sort/Tan

E: Tolleshaug, Harald O: Brusell, Johan, Sverige

(Ludvig-Ludde - Torbax Tina)

GOOD

DACHSHUND LANGHÅRET

 

Unghund Klasse Hannhund

Limores Bieber Believer NO30224/13, 19/11/12, Rød

E: Husby, Lene O: Sørensen Lina Helene Og Rebecca, 1930 Aurskog

(INTNORD UCH N SE VCH Ac Alexander - N UCH Lurvelegg's Finest L&l At Limore)

EXC1

 

Brukshundklasse Hannhund

DKJV-13 NJV-13 Badamtam's Bentley FI54910/12, 21/09/12, Rød

E: Andreassen, Jan B, Gabbrovn 18, 3070 Sande I Vestfold O: Sjöholm, Pauliina, Finland

(FI CH Badamtam's Querido Mio - FIN N UCH SE VCH EEJV09 EEV09 Opalina's New Dawn)

EXC3

 

Nuits Valentino SE21841/2010, 23/01/10,

E: Moen, Trond, Stålfjæra 34 A, 0975 Oslo O: Hansèn, Yvonne, Sverige

(INT SU(V) N FI EE CH SVCH CIE Nuits Nick Name - S INT U(V)CH NORD UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC2 CK RES CERT 3BHK

 

SE VCH Storfoten's Raka Fant NO56048/12, 578077000207411, 04/10/12, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(N UCHNORDV-09 SV-10 SE(V)CH Örnbergets Amigo - INT N SE UCH SE VCH Storfoten's Savannah Shiraz)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIM

 

Championklasse Hannhund

NORD UCH N SE VCH Örnbergets Zantiago S43540/2008, 43540Y, 02/06/08, Rød

E: Bergsengene, Anne, Viulvegen 16, 2380 Brumunddal O: Rhodin Elisabeth Og Jill, Sverige

(Örnbergets Rookie - SU(V)CH Äng-Tibbens Dolly)

EXC1 CK 2 BHK

 

Juniorklasse Tispe

NJV-13 Kalyanas Hard Rock Halleluja SE62005/2012, 06/11/12, Rød

E: Britt Steihaug, Rune Skogheim, Steiheim, 2560 Alvdal O: Vestergren, Ulla Stålnacke, Sverige

(INT N FI SE BALT UCH SE VCH Red Top's Klatjofs - SVCH SU(V)CH DKU(S)CH INT CH Red Top's Lollo Rosso)

EXC1 CK 1 BTK BIR BIS 1

 

Ella Easter Selma NO40026/13, 578077000212380, 28/03/13, Rød

E: Holt, Nina Elisabeth Bremvig, Granåsen 17, 1900 Fetsund O: Lie, Heidi Olsen, 2013 Skjetten

(N UCH SE U(V)CH Yxtanejdens Ikaroz - Deisy Mira)

VERY GOOD2

 

Åpen Klasse Tispe

Badamtam's Bling Bling FI54912/12, 972273000064956, 21/09/12, Rød

E: Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O: Sjöholm, Pauliina, Finland

(FI CH Badamtam'sQuerido Mio - FIN N UCH SE VCH EEJV09 EEV09 Opalina's New Dawn)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

DACHSHUND STRIHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Gullbukken's Boss NO40976/13, 30/04/13, Viltfarget E: Kristad,

Geir Arnfinn O: Thorsen Stig, 2008 Fjerdingby (N UCH

Veidemanns Jeppe - N VCH Skogsråa's Åmorra)(w)

EXC1

 

Unghund Klasse Hannhund

NJV-13 Zwing Av Larhjelm NO49797/12, 578097809146981, 07/08/12,

E: Elisabeth Reffhaug Lillebuen, Svein Lillebuen, Glassblåservn 7 A, 3039 Drammen O: Hjelmtvedt Lars, 3089 Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC1 CK CERT 2 BHK

 

Åpen Klasse Hannhund

Råfoten's R-Micky NO47265/11, 578077000173188, 29/03/11, Sort/Tan

E: Berger, Camilla O: Bredal Morten, 2640 Vinstra

(N J(D)CH Husåsskogen's Pelle - Råfoten's Q-Tille)

EXC1

 

Championklasse Hannhund

N SE UCH N VCH NV-13 Visvas Av Larhjelm NO40874/11, 578077000183432, 02/05/11, Viltfarget

E: Saltnes, Pernille, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars, 3089 Holmestrand

(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 2

 

Veteranklasse Hannhund

N UCH Veidemanns Jeppe 23281/05, 578098100172672, 10/09/05, Viltfarget

E: Rusvik, Knut O: Vibeto Gunleik, Vibeto Gro, 3830 Ulefoss

(N S UCH N J(D)CH Scott - N FIN J(D)CH Havfruen's Isabell)

EXC1

 

Juniorklasse Tispe

Gullbukken's Bambi NO40977/13, 578098100428924, 30/04/13, Viltfarget

E: Stig Espen Thorsen, Kathrine Hofseth, Jakobsbråtan 11 C, 2008 Fjerdingby O: Thorsen Stig, 2008 Fjerdingby

(N UCH Veidemanns Jeppe - N VCH Skogsråa's Åmorra)

VERY GOOD 2

 

DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 Absint Av Larhjelm NO55298/12,578097809151138,07/10/12,Viltfarget

E:Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand O:Hjelmtvedt Lars, 3089 Holmestrand

(N SE UCH N VCH NV-13Visvas Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Unghund Klasse Tispe

Zumba Av Larhjelm NO49798/12, 578097809147647, 07/08/12,

E: Løvvold, Hanne O: Hjelmtvedt Lars, 3089 Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC1 CK 3 BTK

 

Åpen klasse tispe

Jegerbo`s Ghera NO3967/10 19/04/10 Viltfarget

E: Tatjana Moljord O: Roger Åsheim, 2870 Dokka

( N SE UCH Jegerbo`s Eddvinn – Kvithøvdlia`s Kjetta )

GOOD

 

Brukshundklasse Tispe

NJV-12 X V Av Larhjelm NO33415/12, 578077000198712, 25/01/12, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3089 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

EXC1 CK RES CERT 2 BTK

Championklasse Tispe

INT NORD UCH N SE VCH NV-12 Rabalder Av Larhjelm NO50032/10, 07/07/10, Viltfarget

E: Pedersen Eva Og Kent,Tangenveien 62, Hella, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars,3089 Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis PinheirosMatisse Sw - Kjeft Av Larhjelm)

ECX1 CK 4 BTK

 

Oppdretterklasse

 

Larhjelm E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3089 Holmestrand

HP BIS

DVERGDACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

SEJV-13 Minstemann's Victor NO33400/13, 578098100420046, 17/01/13, Rød

E: Anita Solberg, Åge Solberg O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(NJV-12 SEJV-12 N UCH Minstemann's On The Rocks - INT N SE UCH NV-10-11 SV-10 Minstemann's Candy)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIM

 

Unghund Klasse Tispe

Minstemann's Sin NO49588/12, 29/07/12,

E: Camilla Karlsen, Kenneth Nyberg, Bekkenstenvn 42, 0976 Oslo O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(INT NORD RO UCH NV-11-12-13 Minstemann's Fantasy From Thorn - INT NORD UCH SV-11 Minstemann's Got Us By Surprise)

EXC1 CK 1 BTK BIR

 

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

Åpen Klasse Hannhund

Limores Zac Efron NO41414/12, 17/01/12,  

E: Lina Helene Sørensen, Rebecca Sørensen, Hanne Nordby, Riserveien 10, 1930 Aurskog O: Sørensen Lina Helene Og Rebecca, 1930 Aurskog

(N SE UCH Limores Special Secret - Limores Rumba)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIM

 

Storfoten's W-Indigo NO45444/10, 578098100311678, 19/05/10, Rød

E: Aaseng, Natassia O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - INT N S UCH Storfoten's Frøken Fix-Fax)

EXC2

 

Brukshundklasse Hannhund

NJV-12 NV-12 Henry Av Rustbøle NO35744/12, 17/02/12, Rød

E: Wight, Tania O: Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo

(INT N S LIT UCH NV-08 Storfoten's Ff Gunnulf Den Yngre - Tia Av Rustbøle)

EXC2

 

Kinchville Jack Sparrow RKF3016041, FBR423, 24/03/11, Sort/Tan

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Gorokhova, Maria, Russland

(US RU CH Dash'n Doxies Low Suspension - INT RU CH Daks-Veg-As Ori-Tori)

EXC1 CK RES CERT 2BHK

 

Juniorklasse Tispe

Opalina's Taylor Swift DK17696/2012, 208250000008636, 08/10/12, Rød

E: Paulsen, Anne Damsund, Klemmaveien 3, 1914 Ytre Enebakk O: Jensen, Vibeke, Danmark

(PA BR CH Carlang Man Of Fashion - Opalina's Millie Scott)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

Bromlehiet's Nemi Harmonia NO31990/13, 578097809169280, 07/12/12, Rød

E: Andersen, Siv Mona, Lommedalsvn 180, 1353 Bærums Verk O: Andersen Siv Mona, 1353 Bærums Verk

(Hw-Oliver - Bromlehiet's Beautyful Prinsess)

IM

 

Åpen Klasse Tispe

Amarita's Lee Hillary NO30063/12, 18/11/10, Rød

E: Steihaug, Britt, Steiheim, 2560 Alvdal O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(N S UCH N VCH Amarita's Toffee Lee Lewis - Amarita's Xcact Hilda)

EXC1 CK RES CERT 3BTK

 

Fla-Go-Line's Jasmina Fancy NO56172/11, 578098100375626, 24/10/11, Sort/Tan

E: Jacobsen, Bettina Caroline, Borgenveien 31, 0370 Oslo O: Flatin, Bjørg Halldis, 3270 Larvik

(INT N SE UCH N VCH Bobby Brown Av Ratoppen - N VCH N UCH Fla-Go-Line's Lille Ville Frida)

EXC2

 

Championklasse Tispe

SE VCH N JV-12 SE JV-12 Quincas Ois Rattotyttö FI15236/12, 978101080756975, 27/12/11, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Susanna Smahl Turku/Nastola, Anu Snellman, Finland

(Tomjantin Star Chaser - INT FI SE EE LV BALT NO UCH Quincas Ois Cappuccino)

EXC1 CK 1 BTK BIR BIS 4

 

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

Brukshundklasse Tispe

Wervest's Hope NO57613/12, 578097809134717, 13/10/12,

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N UCH NJV-11 Topas Av Larhjelm - N SE DK UCH NV-10-11 NORDV-10 Wervest's Nora)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIR BIS 3

21. SEPTEMBER 2013

DACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse tispe

Cleopatra Av Königdachs NO38581/13, 578098100389798,17/09/12, Sort/Tan

E: Ludvigsen, Heidi, Slevik Platå 9, 1621Gressvik O: Ramberg Bjørn Og Wenche, 3950 Brevik

(Drevsjöns Norry - Pediculus Pandora)

VERY GOOD 1 KONK

 

Åpen Klasse tispe

Ovnsrøret's Judith 19113/08, Y19113, 25/06/08, Sort/Tan

E: Malm, Susannah O: Waage Steinar, 2150 Årnes

(N J(D)CH Kjærragården's Dg Knerten - Askmaden's Zyprexa)

GOOD

 

Pediculus Pandora NO44354/09, 578098100253290, 23/03/09,Sort/Tan

E: Heidi Ludvigsen, Ulf Ludvigsen, Slevik Platå 9, 1621 Gressvik O: Næss, Kirsten, 2411 Elverum

(N UCH Dualis Cantor -INT NORD UCH NV-07 NORDV-06 Vodka Du Ruisseau Saint Martin)

VERY GOOD 1 KONK

DACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse hannhund

Storfoten's Raka Fant NO56048/12, 578077000207411, 04/10/12, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(N UCH NORDV-09 SV-10 SE(V)CH Örnbergets Amigo - INT N SE UCH SE VCH Storfoten's Savannah Shiraz)

EXCELLENT 2 KONK

 

Limores Bieber Believer NO30224/13, 578098100395845,19/11/12, Rød

E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Sørensen Lina Helene Og Rebecca, 1930 Aurskog

(INT NORD UCH N SE VCH AC Alexander - Lurvelegg's Finest L&l At Limore)

EXCELLENT 1 KONK

 

Åpen Klasse Hannhund

Charlie NO53017/10, 17/07/10, Rød

E: Brænden, Arve O: Gjertsen, Knut Inge, 2072 Dal

(Bernhard - Blondie)

VERY GOOD 1 KONK

 

Brukshundklasse Hannhund

Nuits Valentino SE21841/2010, 23/01/10,

E: Moen, Trond, Stålfjæra 34 A, 0975 Oslo O: Hansèn, Yvonne, Sverige

(INT SU(V) N FI EE CH SVCH CIE Nuits Nick Name - S INT U(V)CH NORD UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXCELLENT 1 KONK CK CERT 2 BHK

 

Chirabida's Kimbo Kito NO38469/11, 578077000179902, 27/02/11, Rød

  E: Leikanger, Marianne O: Pettersen, Randi, 2000 Lillestrøm

  (N UCH SE U (V)CH Yxtanejdens Ikaroz - NORD INT UCH Hound's Mustang Sally)

EXCELLENT 2 KONK

 

Championklasse Hannhund

N VCH N SE UCH Sensatsia Pitera Hellboy RKF3094336, JEA075, 17/06/11, Rød

E: Gauteplass, Christina Bergsengene O: Spitsa, O O, Russland

(USCH Insight Rumorhasit At Pramada – LT CH Sensatsia Pitera Medovaia Uslada)

EXCELLENT 1 KONK CK 1 BHK BIR BIS 3

 

  Åpen Klasse Tispe

Jo Black Pepper NO46238/11, 27/05/11, Sort/Tan

E: Brænden, Arve O: Olsen, Julianne, 3219 Sandefjord

(N UCH Red Pepper De Llumo - N UCH Amarita's Madamme Blue Dixon)

EXCELLENT 1 KONK CK CERT 1 BTK BIM

 

Veteranklasse Tispe

INT NORD UCH DKV-09 NVV-12 NV-12 Terten's Azita 23400/04, 578098100147306, 09/11/04, Rød

 E: Jensen, Arve O: Jensen Trude B Og Arve, 2072 Dal

(N UCH N VCH NV-00 Østbo's Quick - INT N S UCH NV-08-11 WVW-10 Amarita's Princess Beckerelle)

EXCELLENT 1 KONK CK 2 BTK

DACHSHUND STRIHÅRET

Juniorklasse Hannhund

Zwing Av Larhjelm NO49797/12, 578097809146981, 07/08/12,

E: Elisabeth Reffhaug Lillebuen, Svein Lillebuen, Glassblåservn 7A, 3039 Drammen O: Hjelmtvedt Lars, 3080 Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXCELLENT 1 KONK CK CERT 2 BHK

 

Unghund Klasse Hannhund

X I I Av Larhjelm NO33412/12, 578077000197264, 25/01/12,Viltfarget  

E: Rybråten, Kaare, Damlivegen 5, 2165 Hvam O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

IM

 

Åpen Klasse Hannhund

Pediculus Qvist NO44358/09, 20/04/09, Viltfarget

E: Hansen, Lene S O: Næss, Kirsten, 2411 Elverum

(N UCH N J (H) CH Pediculus Bertil - N UCH Pediculus Cirka 1/2 - Meter'n)

GOOD

 

Brukshundklasse Hannhund

Pediculus Where NO39036/12, 578098100355491, 17/08/11,

E: Hegg, Ole Petter O: Næss Kirsten, 2411 Elverum

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N UCH N J(H)CH Pediculus Berte)

EXCELLENT 1 KONK CK RES CERT 3 BHK

 

Championklasse Hannhund

N VCH N SE UCH Visvas Av Larhjelm NO40874/11,578077000183432, 02/05/11, Viltfarget

E: Saltnes, Pernille, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars, 3080Holmestrand

 (N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

EXCELLENT 1 KONK CK 1 BHK BIR BIS 1 EXCELLENT 1 KONK CK RES CERT 3 BHK

 

Juniorklasse Tispe

Pediculus Ærta Berta NO44544/12, 578098100398962, 01/06/12,

E: Strandvik, Bjørn O: Næss Kirsten, 2411 Elverum

(Pediculus Otto - N UCH Pediculus Cirka 1/2 - Meter'n)

EXCELLENT 2 KONK

 

Zamba Av Larhjelm NO49799/12, 578097809147512, 07/08/12,

E: Hegstad, Birthe, Smedhaugen 1 C, 0754 Oslo O: 3080 Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - N SE Hjelmtvedt, Lars UCH Moro Av Larhjelm)

VERY GOOD 3 KONK

 

Absint Av Larhjelm NO55298/12, 578097809151138, 07/10/12, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt Lars, 3080 Holmestrand

(N VCH N SE UCH Visvas Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

EXCELLENT 1 KONK CK CERT 1 BTK BIM

 

Unghund Klasse Tispe

Yohoo Av Larhjelm NO41486/12, 578077000203471, 09/05/12, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt Lars, 3080 Holmestrand

(Seidemann's Hugin - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

0 (haleknekk)

 

Åpen Klasse Tispe

Marrondales Beverly NHSB2717476, 528140000444004,23/02/11, Viltfarget

 E: Schoenmaekers, Agnes, Tømmermoveien 4, 2500 Tynset O: Lindeman, M T, Nederland

(Ex Sentia I Want To Be A Star - Marrondales Pandora)

SUFFICIENT

 

Brukshundklasse Tispe

Pediculus What NO39038/12, 17/08/11,

  E: Næss, Kirsten, Strandbygdvegen 505, 2411 Elverum O: Næss Kirsten, 2411 Elverum

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N UCH N J(H)CH Pediculus Berte)

VERY GOOD 2 KONK

 

NJV-12 X V Av Larhjelm NO33415/12, 578077000198712, 25/01/12, Viltfarget

 E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

 (N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

EXCELLENT 1 KONK CK RES CERT 3 BTK

Veteranklasse Tispe

N UCH N J (H) CH NVV-12 Pediculus Berte 08810/03, 578050000055476, 02/04/03, Viltfarget

E: Næss, Kirsten, Strandbygdvegen 505, 2411 Elverum O: Kroken Kirsten Næss Og Jon-Egil, 2411 Elverum

(INT NORD FIN RUS AM UCH Revestreken's Frikk - Edda)

EXCELLENT 1 KONK CK 2 BTK  BIS VET

 

Oppdretterklasse

Larhjelm E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand

EXCELLENT HP BIS

DVERGDACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Qualit-Quast Super Bolt FI50278/12, 972273000065609, 05/08/12, Sort/Tan

 E: Rui, Wenja, Svalastog Søndre, 3864 Rauland O: Toivonen-Pesonen, Marinella, Finland

(LTJV-11 Lisego Nosa Maestro - AZ CH Qualit-Quast Bali Tiger)

EXCELLENT 1 KONK

 

Juniorklasse Tispe

Minstemann's Sin NO49588/12, 29/07/12,

 E: Camilla Karlsen, Kenneth Nyberg, Bekkenstenvn 42, 0976 Oslo O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(INT NORD RO UCH NV-11 NV-12 Minstemann's Fantasy From Thorn - NORD UCH SV-11 Minstemann's Got Us By Surprise)

VERY GOOD 1 KONK

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Rz Olles Lille Johan NO55222/12, 578098100364625, 27/09/12, Rød

E: Olsen, Torild O: Zinow, Ruth Eva, 1621 Gressvik

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - Rz Donna Jamo Theva)

EXCELLENT 1 KONK

 

Åpen Klasse Hannhund

Limores Yahoo Kings Cross NO52368/11, 23/08/11, Rød

E: Lina Helene Sørensen, Rebecca Sørensen, Riserveien 10, 1930 Aurskog O: Sørensen Lina Helene Og Rebecca, 1930 Aurskog

(N SE UCH Limores Special Secret - N UCH JWW-08 Opalina's Fancy Face)

EXCELLENT 1 KONK CK CERT 1 BHK BIR BIS 4

 

Brukshundklasse Hannhund

Kinchville Jack Sparrow RKF3016041, FBR423, 24/03/11, Sort/Tan

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Gorokhova, Maria, Russland

(US RU CH Dash'n Doxies Low Suspension - INT RU CH Daks-Veg-As Ori-Tori)

VERY GOO0D 4 KONK

 

NJV-12 NV-12 Henry Av Rustbøle NO35744/12, 17/02/12, Rød

E: Wight, Tania O: Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo

(INT N S LIT UCH NV-08 Storfoten's Ff Gunnulf Den Yngre - Tia Av Rustbøle)

EXCELLENT  1 KONK CK RES CERT 2 BHK

 

Kinchville Gamer RKF3184936, 643094100124495, 26/09/11, Sort/Tan

E: Paulsen, Anne Damsund, Klemmaveien 3, 1914 Ytre Enebakk O: Gorokhova, Maria, Russland

(RU UKR CH Daks-Veg-As El-Dorado - Southwinds Big City Lights)

EXCELLENT 3 KONK

 

Amarita's Tea-Time NO36710/12, 17/01/12, Rød

E: Anne-Marit Olsen, Julianne Olsen, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(Ice-T Little Dranatanja - N UCH Amarita's Friske Tella)

EXCELLENT 2 KONK

 

Juniorklasse Tispe

Rz Thevas Lille Mathilde NO55223/12, 578098100364065, 27/09/12, Rød

E: Fossli, Ingrid Trøim, Skogvegen 23, 2005 Rælingen O: Zinow, Ruth Eva, 1621 Gressvik

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - Rz Donna Jamo Theva)

VERY GOOD 3 KONK

 

Amarita's My Brown Mocca Leda NO48842/12, 578077000197020, 18/06/12,

  E: Bugge, Annechen Bahr O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

  (N DK UCH N VCH Amarita's Jadore My Dapple O'boy - Amarita's Mary Brown Ice)

VERY GOOD 2 KONK

 

Opalina's Taylor Swift DK17696/2012, 208250000008636, 08/10/12, Rød

E: Paulsen, Anne Damsund, Klemmaveien 3, 1914 Ytre Enebakk O: Jensen, Vibeke, Danmark

(PA BR CH CarlangMan Of Fashion - Opalina's Millie Scott)

VERY GOOD 1 KONK

 

Unghund Klasse Tispe

Dachsdalen's Cecilia Lind NO38236/12, 578098100392370, 12/03/12,

E: Ma, Sara Veronica O: Ma Sara Veronica, 0587 Oslo

(EST UCH SE U (V) CH Flagstaff - Dachsdalen's Agatha Christie)

VERY GOOD 1 KONK

 

Brukshundklasse Tispe

Chanel Av Rustbøle NO35745/12, 17/02/12, Rød

E: Nordang, Svein, Høyenhallveien 23 B, 0678 Oslo O: Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo

(INT N S LIT UCH NV-08 Storfoten's Ff Gunnulf Den Yngre - Tia Av Rustbøle)

KIP

 

Morgaine FI53075/11, 978101080725078, 10/09/11, Brun/Tan

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Harden, Tom, Finland

(EST UCH SE U (V) CH Flagstaff - Tomjantin Argy Bargy)

IM

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Wervest's Hermann NO57880/12, 578097809137431, 20/10/12,

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N DK ROGR UCH DKV-11 NV-11 12 Wervest's Kasper - Wervest's Sara)

EXCELLENT 1 KONK

 

Unghund Klasse Hannhund

Nordic Delight's Little Gentleman NO40470/12, 06/03/12, Viltfarget

E: Hjelme, Agnete O: Laski Anne Krieken Og Efraim, 2040 Kløfta

(Dvinskie Zoori Nam U Ne Snilos - RO CH Julissa Lisant Tutta Larson The Fir)

VERY GOOD 1 KONK

 

Championklasse Hannhund

INT NORD HR FI SLO ROGR UCH WW-08 NV-07-08-09-11 NORDV08 DKV09-10 Wervest's Winn 08103/07,578098100194228, 15/10/06, Viltfarget

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)

EXCELLENT 1 KONK CK 1 BHK BIR BIS 2

 

Juniorklasse Tispe

Wervest's Hope NO57613/12, 578097809134717, 13/10/12,

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N UCH NJV-11 Topas Av Larhjelm - N SE DK UCH NV-10-11 NORDV-10 Wervest's Nora)

EXCELLENT 1 KONK CK 1 BTK BIM

 

Wervest's Julia NO57881/12, 578097809137285, 20/10/12,

  E: Vestby, Vera O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N DK ROGR UCH DKV-11 NV-11 12 Wervest's Kasper - Wervest's Sara)

VERY GOOD 2 KONK

 

Brukshundklasse Tispe

Olivia Newton John Vitoraz CLP/JTK/84877, 84877, 05/03/12,Viltfarget

E: Trude Flan Medalen, Linda Flan Medalen O: Busta, Jan, Tsjekkia

(CZ H L CH Gothingam Richard - Samanta Fox Vitoraz)

0 (TANNFEIL)

KANINDACHSHUND LANGHÅRET

 

Brukshundklasse Tispe

NJV-12 NV-12 Storfoten's Mosaique NO36727/12, 578077000197908, 20/02/12, Brun/Tan Merle

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke,3180 Nykirke

(EST UCH SE U(V)CH Flagstaff - N UCH Storfoten's Ninja Tigerjente)

IM

 

Øynasbella Chloé NO52256/11, 25/09/11, Rød

E: Granheim, Lisbeth, Høvikveien 64 B, 1356 Bekkestua O: Jensen, Lene Normand, 4434 Andabeløy

(Grisu Vom Kranichof - N DK UCH Sweet Unico's Ally Mcbeal)

GOOD

 

 

 

 


 

2. MARS 2013

Oslo og Omegn DHK 02.03.2013

Dommer: Bjarne Sørensen

 

DACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse tispe

Hetti NO36984/12,  23/03/12, Sort/Tan

E: Siw Kristin Moen, Arild Ryfetten, Storhovskolen, 2337 Tangen O: Moen,Siw Kristin, 2337 Tangen

(NV-10 N UCH NV-11 Pediculus P J-Holter - N VCH Pediculus Ruske Raske Rosin)

EXC1 CK BIR

 

Åpen klasse tispe

Ovnsrøret's Judith 19113/08,  25/06/08, Sort/Tan

E: Malm, Susannah, Ankerveien 148b, 0757 Oslo O: Waage Steinar,2150 Årnes

(N J(D)CH Kjærragården's Dg Knerten - Askmaden's Zyprexa)

VERY GOOD

 

Brukshundklasse tispe

N VCH Pediculus Ruske Raske Rosin NO58093/09, 15/07/09, Sort/Tan

E: Moen Siw Kristin/Ryfetten Arild, Storhovskolen, 2337 Tangen O: Næss, Kirsten, 2411 Elverum

(N UCH Valera's Bono Von Elton - Pediculus Extra Ordinær)

EXC1

 

DACHSUND LANGHÅRET

 

Unghundklasse hannhund

Sensatsia Pitera Hellboy RKF3094336, 17/06/11, Rød

E: Gauteplass, Christina Bergsengene, Ole Edvardsensvei 4, 2614 Lillehammer O: Spitsa, O O, Russland

(US CH Insight Rumorhasit At Pramada - LT CH Sensatsia Pitera Medovaia Uslada)

EXC1 CK 4 BHK

 

Åpen klasse hannhund

Amarita's Charlie Brown Master NO35431/09, 12/01/09, Brun/Tan

E: Olsen, Olaf, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(Amarita's Marco Dixon - Amarita's Black Bambola)

EXC2

 

NV-12 Sørils Lb-Bajas NO33709/11,  19/01/11, Rød

E: Hjelmerud, Erna, Kuholmsvn 49, 4631 Kristiansand S O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879Grimstad

(INT N SE UCH Knacky-Knave's Lambrusco -Blizz-Miss)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIM

 

Brukshundklasse hannhund

Sørils Lb-Bill Bill NO33711/11,  19/01/11, Rød

E: Ellingsen Eva A-W Og Rolf, Rolf Ellingsen, Myrsvingen 12, 4879Grimstad O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879Grimstad

(INT N SE UCH Knacky-Knave's Lambrusco - Blizz-Miss)

EXC1 CK RES CERT 2 BHK

 

Jo My Red Peppercorn NO46233/11, 27/05/11, Rød

E: Martin Korshamn, Dordi Korshamn O: Olsen,Julianne, 3219 Sandefjord

(N UCH Red Pepper De Llumo - N UCH Amarita's Madamme Blue Dixon)(

EXC2 CK

 

Nuits Valentino SE21841/2010, 23/01/10,

E: Moen, Trond, Stålfjæra 34 A, 0975 Oslo O: Hansèn, Yvonne, Sverige

(INT SU(V) N FI EE CH SVCH CIE Nuits Nick Name - S INT U(V)CH NORD UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC3 CK

 

Championklasse hannhund

JWW-12 Fam. Hofman's Totilas DK02678/2011, 24/01/11, Rød

E: Berg, Margit Kristine, Skadvinvegen 8, 3560 Hemsedal O: Hofman, Lone, Danmark

(N UCH NORDV-09 SV-10 SE(V)CH Örnbergets Amigo - DK S(S)CH SVCH N NORD D VDHKnacky-Knave's Center Of

The Crime)

EXC1 CK 3 BHK

 

Veteranklasse hannhund

INT NORD UCH N SE VCH Ac Alexander 01868/05, 12/09/04, Rød

E: Husby, Lene, Åssiden 18,1860 Trøgstad O: Croff, Anne, 1177 Oslo

(INT N S UCH Ac Junior - NORD UCH Ac-Heart Breaker)

EXC1 CK

 

Brukshundklasse tispe

Amarita's Madamme Bluelight De Lux NO34904/09, 04/01/09, Sort/Tan Merle

E: Olsen Julianne/Strømmen Nikolai, Husebygrenda 25, 3219 Sandefjord O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(Amarita's Laddy De Lux - N UCH Amarita's Madamme Blue Dixon)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

N UCH Badamtam's Semiamhoo FI57828/10,  12/10/10, Rød

E: Ellingsen Eva A-W Og Rolf, Myrsvingen 12, 4879 Grimstad O: Sjöholm, Pauliina, Finland

(INT UCH FIN EE CH Maxi-Tax Excalibur - INT NORD FIN LV LT RU CH Badamtam's Zizzania)

EXC2 CK RES CERT 3 BTK

 

Championklasse tispe

N SE UCH N VCH Hound's Marshmallow SE10197/2010,  27/11/09, Rød

E: Ellingsen Eva A-W Og Rolf, Myrsvingen 12, 4879 Grimstad O: Gadolin Marie Og Lydia, Sverige

(SUCH SVCH Hound's Bronia Style - CIB CIE S DK EE UCH WW-06 EUJW Hound's Lady Madonna)

EXC1 CK 4 BTK

 

Veteranklasse tispe

INT NORD UCH DKV-09 NVV-12 NV-12 Terten's Azita 23400/04,  09/11/04, Rød

E: Jensen, Arve O: Jensen Trude B Og Arve, 2072 Dal

(N UCH N VCH NV-00 Østbo's Quick - INT N S UCH NV-08-11 WVW-10 Amarita's Princess Beckerelle)

EXC1 CK  1 BTK BIR  BIS-VETERAN BIS 2

 

DACHSHUND STRIHÅRET

 

Brukshundklasse hannhund

NJV-11 Utrolig Av Larhjelm NO31187/11, 11/01/11, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC1 CK 2 BHK

 

Championklasse hannhund

N SE UCH Ramp Av Larhjelm NO50028/10, 07/07/10, Viltfarget

E: Hjelmtvedt Lars/Tunold-Hansen A, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - Kjeft Av Larhjelm)

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 3

 

Juniorklasse tispe

NJV-12 X V Av Larhjelm NO33415/12,  25/01/12, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N UCH Katalina V D Vliegende Kiep)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Åpen klasse tispe

Dina 09145/06, 578098100181654, 30/04/06, Viltfarget

E: Kirkemo, Ole O: Horn, Leif Erik, 3410 Sylling

(N S U(V)CH Revestreken's Djerv - Troja)

VERY GOOD 1

 

Mira 1 NO37355/09, 04/01/09, Viltfarget

E:Throndsen Elisabeth Og Frank O: Brandtzæg, Sonja, 3300 Hokksund

(N UCH Røraskogen's Nicke Molle - Keba)

VERY GOOD 2

 

Brukshundklasse tispe

Eikskogen's Kiara NO31001/10, 24/12/09, Viltfarget

E: Wilhelmsen Monica/Renmælmo Dag Arne, Nesvegen 25, 1513 Moss O: Johannessen Bjarne E S/ Myhre Lene Maria, 1570 Dilling

(N DK J(D)CH Jägermeister's Pan - Skogsletta's D D Maja)

EXC1

 

DVERGDACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Wervest's Hugin NO44893/12, 14/05/12, Rød

E: Vestby, Vera,Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(SE N RO UCH NV-11 NV-12 Minstemann's Fantasy From Thorn - JVV 09 N UCH Mini Golf Dara)

EXC1 CK 1 BHK BIR

 

Brukshundklasse hannhund

Creative Ot Forest Girts RKF2790831, DAE1207, 11/04/10, Brun/Tan

E: Hanne Kiil, Gaute Kiil Løseth, Vest-Torprunden 731, 2870 Dokka O: Malofeeva, S, Russland

(INT RU BG BALK CH Rus Braners Eger - RU CH Rus Bramers Lucky)

VERY GOOD

 

Juniorklasse tispe

Hakino's Snow Queen NO38093/12, 08/12/11, Rød/Brun

E: Andersen, Erna Anita Grundberg O: Kiil Hanne, 2870 Dokka

(INT NORD UCH Sweetax Morris Medio - Wetmarc's Amazing Ace)

EXC1

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse hannhund

Kinchville Gamer RKF3184936, 26/09/11, Sort/Tan

E: Paulsen, Anne Damsund O: Gorokhova, Maria, Russland

(RU UKR CH Daks-Veg-As El-Dorado - Southwinds Big City Lights)

EXC2 CK RES CERT 2 BHK

 

Amarita's Tea-Time NO36710/12, 17/01/12, Rød

E: Anne-Marit Olsen, Julianne Olsen, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(Ice-T Little Dranatanja - N UCH Amarita's Friske Tella)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIM

 

Åpen klasse hannhund

Dino Mattison Av Ratoppen NO57367/10, 13/10/10, Rød

E: Lindgren Eva/Getz Michael O: Fimland Bente/ Therkelsen Erik, 3158 Andebu

(NORD INT UCH DKV09 Matti - N SE UCH N VCH Storfoten's Ærte Guri)

EXC1

 

Brukshundklasse hannhund

Terten's Jago NO33973/11, 21/01/11, Rød

E: Engeskaug Hanne Og Per, Per Engeskaug, Kristian Fjeldsgt. 2, 2335 Stange O: Jensen Trude B Og Arve, 2072 Dal

(INT N UCH N VCH Heatwave Heaven Knows - INT NORD UCH NORDJV-07 Terten's Deema)

VERY GOOD

 

Amarita's Jadore My Dapple O'boy NO44330/11, 05/05/11, Brun/Tan Merle

E: Julianne Olsen, Anne-Marit Olsen, Husebygrenda 25, 3219 Sandefjord O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(N UCH N VCH SE U(V)CH DKV-11 D' Applejack Della Luna Caprese - N UCH Amarita's Xcact Isodora Brown)

EXC1 CK 3 BHK

 

Storfoten's Agathon Dachs NO34228/11,  21/01/11, Sort/Tan Merle

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(Tomjantin Queue For Blue - Storfoten's Nickie Svarte-Marja)

EXC2

 

Juniorklasse tispe

Lurvelegg's Dea De Notte NO38268/12,  08/03/12,

E: Wøien, Ingrid, Salemsveien 3, 2150 Årnes O: Grimstad Kjersti, 5238 Rådal

(INT N SE UCH NORD V-11 DKV-11 Garybaldi Della Luna Caprese - Kinchville Haba-Haba)

EXC1

 

Brukshundklasse tispe

SE VCH Storfoten's Eminente NO45606/11, 02/06/11, Rød

E: Jangås, Elisabeth O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - N UCH S U(V)CH Seidemann's Åttito)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIR BIS 4

 

Storfoten's Georgious NO51040/11,  29/07/11, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando – N UCH SE U(V)CH NV-12 Storfoten's Bella)

EXC2

 

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

Championklasse hannhund

INT NORD HR FI SLO ROGR UCH WW-08 NV-07-08-09-11

NORDV08 DKV09-10 Wervest's Winn 08103/07, 15/10/06, Viltfarget

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 1

 

KANINDACHSHUND LANGHÅRET

 

 

Juniorklasse tispe

NJV-12 NV-12 Storfoten's Mosaique NO36727/12, 20/02/12, Brun/Tan Merle

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(EST UCH SE U(V)CH Flagstaff - N UCH Storfoten's Ninja Tigerjente)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIR

VALPER


BIS 1

OPALINA’S TAYLOR SWIFT DK17696/2012 08.10.12 LDV

Ch Carlang Man of Fashion - Opalina’s Millie Scott

A. D. Paulsen. V. Jensen, Danmark

 

BIS 2

WERVEST’S HOPE NO57613/12 13.10.12 SDV

Ch Topas av Larhjelm - Ch Wervest’s Nora

V. Vestby, Nordre Frogn. Eier

 

BIS 3

ZWING AV LARHJELM NO49797/12 07.08.12 SN

Ch Treis Pinheiros Matisse SW - Ch Moro av Larhjelm

L. R. og S. Lillebuen, Drammen. L. Hjelmtvedt, Holmestrand

 

BIS 4

BADAMTAM’S BENTLEY FI54910/12 21.09.12 LN

Ch Badamtam’s Querido Mio - Ch Opalina’s New Dawn

J. B. Andreassen, Sande i Vestfold. P. Sjöholm, Finland



 

Foto: N. W.

22. SEPTEMBER 2012


Oslo Og Omegn Dachshundklubb 22 september 2012

Dommer: Anette Edlander

 

DACHSHUND LANGHÅRET

Juniorklasse Hannhund

Chirabida's Let's Move NO46886/11, 04/06/11, Sort/Tan

E:Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O:Pettersen Randi, 2000 Lillestrøm

(C.I.B EE CH NORD U(V)CH SEU(V Red Top's Golden Goal - Chirabida's Betty Boop)

EXC1 CK

 

Unghundklasse Hannhund

Sensatsia Pitera Hard Rock RKF3094334, 17/06/11, Rød

E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 Notodden O: Spitsa,O O, Russland

(US CH Insight Rumorhasit At Pramada - LT CH Sensatsia Pitera Medovaia Uslada)

EXC1 CK 4BHK

 

Brukshundklasse Hannhund

NJV-11 Mh-Cnerten NO46490/11, 18/01/11, Rød

E: Husby, Mildrid O: Husby, Mildrid, 6610 Øksendal

(Dusty - Mh-Alexandra)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIR BIS 2

 

Chirabida's Kimbo Kito NO38469/11, 27/02/11, Rød

E: Leikanger, Marianne O: Pettersen, Randi, 2000 Lillestrøm

(N UCH SE U(V)CH Yxtanejdens Ikaroz - NORD INT UCH Hound's Mustang Sally)

EXC3

 

Nuits Valentino SE21841/2010, 23/01/10,

E: Moen, Trond O: Hansèn, Yvonne, Sverige

(SU(V)CH N FI EE UCH SVCH CIB NuitsNick Name - S INT U(V)CH NORD UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC2 CK RES CERT 3 BHK

 

Sørils Mj-Yaro NO32128/10, 21/12/09, Rød

E: Heni, Ragnhild Helene O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad

(SVCH INT S DK L N UCH Hound's Mercury - N VCH Sørils Fz-Jessie)

EXC4

 

Veteranklasse Hannhund

INT NORD UCH N SE VCH Ac Alexander 01868/05, 12/09/04,Rød

E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Croff, Anne, 1177 Oslo

(INT N S UCH Ac Junior - NORD UCH Ac-Heart Breaker)

EXC1 CK 2 BHK BIS VET

 

Unghundklasse Tispe

Sensatsia Pitera Hanna Montana RKF3094337, 17/06/11, Rød

E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 Notodden O: Spitsa, O O, Russland

(US CH Insight Rumorhasit At Pramada - LT CH Sensatsia Pitera Medovaia Uslada)

EXC1 CK RES CERT 2 BTK
Åpen Klasse Tispe

 

Deisy Mira NO39952/10, 21/03/10, Rød

E: Lie, Heidi Olsen O: Rotstigen, Svein, 2013 Skjetten

(N UCH S U(V)CH Terten's Amos - Adell)

EXC2

 

Chirabida's Inez Botino NO51667/10, 11/08/10, Rød

E: Lie Heidi Olsen/Rotstigen Svein O: Pettersen, Randi, 2000 Lillestrøm

(Chirabida's Dickie Dick Dickens - NORD INT UCH Hound's Mustang Sally)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Championklasse Tispe

Chirabida's Betty Boop 24020/07, 28/10/07, Rød

E: Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O: Pettersen, Randi,2000 Lillestrøm

(Hound's Master Brock - INT U(V)CH N UCH S VCH SU(V)CH Hound's Rule Britannia)

EXC1 CK 3 BTK

 

Oppdretterklasse

Chirabida E: Randi Pettersen, Nordahl Griegs gate 4, 2000 Lillesrøm

EXC HP 1 OPPD

 

DACHSHUND STRIHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Rufus NO48457/11, 11/07/11, Viltfarget

E: Støa, John Jørgen, Alnafetgata 1, 0192 Oslo O: Reil, Anne, 3031 Drammen

(Ilo – Ludo Av Larhjelm)

VERY GOOD 1

 

Unghundklasse Hannhund

Visvas Av Larhjelm NO40874/11, 02/05/11, Viltfarget

 E: Saltnes, Pernille, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars,3080 Holmestrand

(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

EXC1 CK CERT 2 BHK

 

Brukshundklasse Hannhund

NJV-11 Utrolig Av Larhjelm NO31187/11, 11/01/11, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O:Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC1 CK RES CERT 3 BHK

 

Lexus SE25081/2010, 23/02/10, Viltfarget

E: Lind, Jan O: Strandell Kristian/Ericsson Katarina, Sverige

(SJ(D)CH Tronebäckens Xantos - SJ(D)CH Måsebo Nyzta)

EXC2

 

Championklasse Hannhund

N UCH Ramp Av Larhjelm NO50028/10, 07/07/10, Viltfarget

E:Hjelmtvedt Lars/Tunold-Hansen A, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand (INT NORDSI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw - Kjeft AvLarhjelm)

EXC1 CK 1 BHK BIR  BIS 1

 

N UCH Pep Av Larhjelm NO53215/09, 14/08/09, Viltfarget

E: Lillebuen, Elisabeth, Glassblåservn 7 A, 3039 Drammen O: Hjelmtvedt Lars, 3080 Holmestrand

(N S UCH Jo Takk Av Larhjelm - INT N S UCH SV-07 N VCH Kisgruven's Kida)

EXC2 CK 4 BHK

 

Unghundklasse Tispe

Ovnsrøret's Nikita NO37514/11, 01/03/11, Viltfarget

E: Kristiansen, Per, Oppsandveien 40b, 1400 Ski O: Waage, Steinar, 2150 Årnes

(SJ(D)CH Walton - N SE J(D)CH Dimmuborgir's Aase)

GOOD

 

Brukshundklasse Tispe   

Uansett Av Larhjelm NO31191/11, 11/01/11, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

Championklasse Tispe   

NORD UCH N VCH Rabalder Av Larhjelm NO50032/10,07/07/10, Viltfarget

 E: Pedersen Eva Og Kent, Tangenveien 62, Hella, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(INT NORD SI FI PT PL IT UCH Treis Pinheiros Matisse Sw – Kjeft Av Larhjelm)

EXC1 CK 1 BTK BIM

 

Oppdretterklasse   

Larhjelm E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080Holmestrand

EXC HP 1 OPPD BIS-OPPDK 

 

DVERGDACHSHUND KORTHÅRET

 

Brukshundklasse Hannhund   

NORDJV-11 Minstemann's Let's Rumble NO35141/11, 03/03/11, Rød

E: Solberg, Anita O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(SE N UCH NV-11 Minstemann's Fantasy From Thorn – N SE UCH NV-10-11 SV-10 Minstemann's Candy)

EXC1

 

Championklasse Tispe   

N SE UCH NV-10-11 SV-10 NORDV-11 Minstemann's Candy NO39685/09, 11/04/09, Rød

E: Solberg Anita Og Åge O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(Bronia Lanfranco - Victoire V D Stoofhoeve)

EXC1 CK 1 BTK BIR

 

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Kinchville Gamer RKF3184936, 26/09/11, Sort/Tan

E: Paulsen, Anne Damsund, Klemmaveien 3, 1914 Ytre Enebakk O: Gorokhova, Maria, Russland

(RU UKR CH Daks-Veg-As El-Dorado - Southwinds Big City Lights)

EXC1 CK

 

Storfoten's Indigo NO54642/11, 21/09/11, Rød

E: Jørgensen, LivBakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke,3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - INT N S UCH Storfoten's Frøken Fix-Fax)

EXC2 CK

 

Unghundklasse Hannhund   

Storfoten's Agathon Dachs NO34228/11, 21/01/11, Sort/TanMerle

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

 (Tomjantin Queue For Blue - Storfoten's Nickie Svarte-Marja)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIR BIS 3

 

Amarita's Jadore My Dapple O'boy NO44330/11, 05/05/11,Brun/Tan Merle

E: Olsen, Julianne, Husebygrenda 25, 3219 Sandefjord O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(N UCH N VCH SE U(V)CH DKV-11 D' Applejack Della Luna Caprese - N UCH Amarita's Xcact Isodora Brown)

EXC2 CK 3 BHK

 

Kommer An På Dachsformen's Zorro NO58157/10, 31/10/10,Rød

E: Pedersen, Pål Erstad O: Bjørnstad Ingrid, 1354 Bærums Verk

(N VCH INT UCH NORDV-07-10 Tassen Av Rustbøle - Heiatorpet's Tinka)

VERY GOOD 3

 

Åpen Klasse Hannhund   

Sensatsia Pitera Temny Shokolad RKF2730140, 28/04/10, Sort/Tan

E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 NotoddenO: Spitsa, O O, Russland

(FIN SE N UCH ESTV-06 Tomjantin Quest For Love - RU CH Sensatsia Pitera Kroshka Hali-Gali)

EXC1 CK 4 BHK

 

Foxfoot Che Guevara NO53382/10, 15/08/10, Sort/Tan E: Corell,

Britt, Sagdalen 5, 1900 Fetsund O: Corell, Britt, 1900 Fetsund

(Foxfoot U S Texas - NV-08 Foxfoot Ultrasweet)(w)

IM

 

Brukshundklasse Hannhund   

Amarita's Fresh Pepper NO42381/11, 08/07/10, Rød

E: Olsen, Anne-Marit, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(N UCH Red Pepper De Llumo - Amarita's Lee Fiffee)

EXC3

 

Cognac The Rogue FI26372/11, 06/10/10, Sort/Tan

E: Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O: Kudrjavcevs, A, Latvia

(Ivamber CoastJordan - Kia All Wheel Drive)

EXC2

 

Qualit-Quast Lars Storfot FI26871/11, 13/03/11, Brun/Tan Merle

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Toivonen-Pesonen, Marinella, Finland

(LTV-09 Tomjantin Just The Job - BALTJV-09 EEJV-09 Ahotorpan Gabrielle)

EXC1 CK RES CERT 2 BHK

 

Championklasse Hannhund   

INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando S23472/2006, 28/10/05, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Sundsdal, Gitte Og Kent, Danmark

(Vermouth Vom Rainerschlössl - Sundsdal's Rosabella)

EXC2

 

N UCH NORDJV-10 NV-11 N VCH Bobby Brown Av Ratoppen NO49830/09, 18/07/09, Rød

E: Tvermyr Svein M/Watterød Stein E O: Therkelsen, Bente F Og Erik, 3158 Andebu

(INT N S UCH Storfoten's Fricco - N SE UCH N VCH Storfoten's Ærte Guri)

EXC1


Avlsklasse Hannhund
 
 

INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando S23472/2006,28/10/05, Rød

 E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Sundsdal, Gitte Og Kent, Danmark

(Vermouth Vom Rainerschlössl - Sundsdal's Rosabella)

EXC HP 1 AVLK BIS-AVLK

 

Juniorklasse Tispe   

Storfoten's Georgious NO51040/11, 29/07/11, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - N UCH Storfoten's Bella)

EXC2

 

Fla-Go-Line's Jasmina Fancy NO56172/11, 24/10/11, Sort/Tan

E: Jacobsen, Bettina Caroline, Borgenveien 31, 0370 Oslo O: Flatin, Bjørg Halldis, 3270 Larvik

(N UCH NORDJV-10 NV-11 N VCHBobby Brown Av Ratoppen - N VCH N UCH Fla-Go-Line's Lille Ville Frida)

EXC3

 

Foxfoot Dropshadow NO30712/12, 03/11/11, Sort/Tan Merle

E: Corell, Britt, Sagdalen 5, 1900 Fetsund O: Corell, Britt, 1900 Fetsund

(Foxfoot Che Guevara - INT NORD UCH NORDJV-06 Foxfoot Blame It On The Boogie)

EXC1 CK 3 BTK

 

Unghund Klasse Tispe   

Kommer An På Dachsformen's Selma NO58158/10, 31/10/10,Rød

E: Bjørnstad, Ingrid, Gullhaugvn 167, 1354 Bærums Verk O:Bjørnstad Ingrid, 1354 Bærums Verk

(N VCH INT UCH NORDV-07-10 Tassen Av Rustbøle - Heiatorpet's Tinka)

VERY GOOD 1

 

Götaälvdalens Zirena SE66612/2010, 26/11/10, Rød

E: Paulsen, Anne Damsund, Klemmaveien 3, 1914 Ytre Enebakk O: Hansson,  Carina Carvall, Sverige

(NORDJV-07 SU(V)CH Götaälvdalens Tristan - Klockarbol's Yvette)

IM

 

Åpen Klasse Tispe   

Bromlehiet's Beautyful Prinsess 10955/07, 27/04/07, Sort/Tan

E:Andersen, Siv Mona, Lommedalsvn 180, 1353 Bærums Verk O: Andersen Siv Mona, 1353 Bærums Verk

(Freckle-Face Balzac - Mici-Maci's Harmonia)

VERY GOOD 1

 

Brukshundklasse Tispe   

Storfoten's Eminente NO45606/11, 02/06/11, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - N UCH S U(V)CH Seidemann's Åttito)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

Diva Mattidöttir Av Ratoppen NO57368/10, 13/10/10, Rød

E: Therkelsen Bente F Og Erik, Nordre Hotvedt 5, 3158 Andebu O: Fimland Bente/ Therkelsen Erik, 3158 Andebu (NORD INT UCH DKV09 Matti - N SE UCH N VCH Storfoten's Ærte Guri)

EXC3   


N VCH Arnica Montana Av Ratoppen 08026/08, 09/04/08,Sort/Tan

E: Therkelsen, Bente Fimland, Nordre Hotvedt 5, 3158 Andebu O: Fimland Bente/ Therkelsen Erik, 3158 Andebu

(Freckle-Face Balzac - N SE UCH N VCH Storfoten's Ærte Guri)

EXC4

 

Storfoten's Z På Maken NO53946/10, 24/08/10, Sort/Tan

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(Tomjantin Double Or Quits - N S UCH Storfoten's Ærta Bærta)

EXC2

 

Championklasse Tispe   

N UCH Storfoten's Valkyria NO39820/10, 26/03/10, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando - N UCH S U(V)CH Seidemann's Åttito)

EXC1 CK 1 BTK BIR

 

Oppdretterklasse   

Storfoten E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke

EXC HP 1 OPPD

 

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

Unghundklasse Hannhund   

NJV-11 Topas Av Larhjelm NO30662/11, 03/12/10, Viltfarget|

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(INT NORD UCH Lisego Nosa Unter Ofitser - Stargang Coco At Kanix)

EXC1 CK CERT 2 BHK

 

Brukshundklasse Hannhund   

Wenja's D-Bruno NO45361/11, 02/06/11, Viltfarget/Brun

E: Solberg, Anita O: Rui, Wenja, 3864 Rauland

(INT NORD HR FI SLO UCH WW-08 Wervest's Winn - NORD UCH Dualis Quintilla)

IM

 

Championklasse Hannhund   

INT NORD HR FI SLO UCH WW-08 NV-07-08-09-11 NORDV08SV09 DKV09-10 Wervest's Winn 08103/07, 15/10/06, E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

(N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 4

 

Unghundklasse Tispe   

Trøffel Av Larhjelm NO30665/11, 03/12/10, Brun/Tan

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(INT NORD UCH Lisego Nosa Unter Ofitser - Stargang Coco At Kanix)

EXC1 CK RES CERT 2 BTK

 

Brukshundklasse Tispe   

NJV-11 Tumult Av Larhjelm NO30666/11, 03/12/10, Viltfarget

E: Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(INT NORD UCH Lisego Nosa Unter Ofitser – Stargang Coco At Kanix)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIM

KANINDACHSHUND KORTHÅRET

 

Brukshundklasse Hannhund   

Minstemann's Nonstop NO42955/11, 23/05/11, Rød

E: Solberg, Anita O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(Bronia Lanfranco - Victoire V D Stoofhoeve)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIR

 

KANINDACHSHUND LANGHÅRET

 

Brukshundklasse Hannhund   

Ice-T Little Dranatanja JR70220JDD, 20/10/10, Rød

E: Olsen, Anne-Marit, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Miljanovic, Tatjana Kravic, Serbia

(Nascondino - Beat Of Love Lady Little Dranatanja)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIR













 

Foto: N.W.

STORCERTUTSTILLINGEN 3. MARS 2012

Oslo Og Omegn Dachshundklubb

Utstilling 3 mars 2012.

Dommer. Marian Draganescu, Romania

 

DACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

NJV-11 Alfa Romeo NO34103/11, 16/10/10, Sort/Tan

E:Fanuelsen, Tonje Galgeholt, Ugstadveien 4, 3490 Klokkarstua  O:Barreng, Anette Malén, 2480 Koppang

(Pediculus Piker Vin Og Sang – Re Atlantis Pipi Av Siradachs)

EXC1 CK 1 BHK BIM

 

Åpen Klasse Hannhund

Re Atlas Av Siradachs NO35439/09, 07/02/09, Rød

E: Kals Heidi Og Knut O: Egeland Bjørn Tore/ Rørvik Lene Kristine, 4438 Sira

(N UCH S VCH Unita's Rolls Royce - N J(H)CH N UCH Bg Challenging Embla Av Jærdachs)

VERY GOOD

 

Brukshundklasse Hannhund

N S J(D)CH Finnelia's Tim 03984/06, 15/02/06, Sort/Tan

E: Kals Heid Og Knut O: Normann, Alf, 4820 Froland

(Jack - N J(D)CH Bjar Tas Vera)

EXC1

 

Brukshundklasse Tispe

NORDJV-10 Catalina De Fermincan LOE1927442, 16/06/09, Sort/Tan

E: Aspevik Rita D Og Atle, Vest-Torpvegen 347, 2870Dokka O: Gonzalez, Menarquez, Spania

(CH Treis Pinheiros Hugo  Boss Ss - Alpheratz Country Girl)

EXC1 CK CERT 1BTK BIR BIS 1

 

DACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

NJV-11 Mh-Cnerten NO46490/11, 18/01/11, Rød

E: Husby, Mildrid O: Husby, Mildrid, 6610 Øksendal

(Dusty - Mh-Alexandra)

EXC3

 

Fam. Hofman's Totilas DK02678/2011, 24/01/11, Rød

E: Berg, Margit Kristine, Skadvinvegen 8, 3560 Hemsedal O: Hofman, Lone,Danmark

(N UCH NORDV-09 SV-10 SE(V)CH Örnbergets Amigo –

DK S(S)CH SVCH N NORD D VDH Knacky-Knave's Center OfTheCrime)

EXC1 CK CERT 2 BHK

 

Chirabida's Kimbo Kito NO38469/11, 27/02/11, Rød

E: Leikanger, Marianne O: Pettersen, Randi, 2000 Lillestrøm

(Yxtanejdens Ikaroz - NORD INT UCH Hound's Mustang Sally)

EXC2

 

Unghund Klasse Hannhund

Sensatsia Pitera Uletniy Parenek RKF2940245, 07/11/10, Rød

E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 Notodden O: Spitsa,O O, Russland

(INT EST FIN UCH FINJCH Hound's Man Ray - Sensatsia Pitera Moroshka Zolotista)

EXC1 CK RES CERT 3 BHK

 

Charlie NO53017/10, 17/07/10, Rød

E: Brænden, Arve O: Gjertsen, Knut, 2072 Dal

(Bernhard - Blondie)(w)

VERY GOOD

 

Åpen Klasse Hannhund

Nuits Valentino SE21841/2010, 23/01/10,

E: Moen, Trond, Tjernveien 44, 0957 Oslo O: Hansèn, Yvonne, Sverige

(SU(V)CH N FI EE UCH SVCH CIB Nuits Nick Name - S INT U(V)CH NORD

UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC1 CK 1BHK BIR BIS4

 

Brukshundklasse Hannhund

Sørils Mj-Yaro NO32128/10, 21/12/09, Rød

E: Heni, Ragnhild Helene O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad

(SVCH INT S DK L N UCH Hound's Mercury - N VCH Sørils Fz-Jessie)

EXC2

 

Yxtanejdens Herkulez S58741/2009, 10/09/09, Rød

E: Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O: Lagerbäck Siv Og Martina, Sverige (Chirabida's Aston Villa - SEVCH SEU(V)CH Yxtanejdens Deztiny)(w)

EXC1 CK

 

Championklasse Hannhund

N SE VCH N S UCH Ac Alexander 01868/05, 12/09/04, Rød

E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Croff, Anne, 1177 Oslo

(INT N S UCH Ac Junior - NORD UCH Ac-Heart Breaker)

EXC2

 

C.I.B EE CH NORD U(V)CH SE U(V Red Top's Golden Goal S58520/2004, 16/08/04, Svart Mrt

E: Lagerbäck, Siw, Hökärrsstugan, S-642 96 Malmköping, Sverige O: Marina Nilsson, Sverige (INT UCH FIN EE CH Maxi-Tax Excalibur - S U(V)CH FINUCH S VCH Red Top's Créme Fraiche)

EXC1 CK 4 BHK

 

Juniorklasse Tispe

Chirabida's Kickan Kimberly NO38470/11, 27/02/11, Rød

E: Lagerbäck Siw Og Martina, Hökärrsstugan, S-642 96 Malmköping, Sverige O: Pettersen, Randi, 2000 Lillestrøm (Yxtanejdens Ikaroz - NORD INT UCH Hound's Mustang Sally)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

Jo Black Pepper NO46238/11, 27/05/11, Sort/Tan

E: Brænden, Arve O: Olsen, Julianne, 3219 Sandefjord

(N UCH Red Pepper De Llumo - N UCH Amarita's Madamme Blue Dixon)

EXC2

 

Åpen Klasse Tispe

Nuits Verona SE21845/2010, 23/01/10, Rød

E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Hansèn, Yvonne, Sverige

(SU(V)CHN FI EE UCH SVCH CIB Nuits Nick Name - S INT U(V)CH NORD

UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC1 CK RES-CERT 3BTK

 

Brukshundklasse Tispe

Chirabida's Fame Amosdottir NO52934/09, 26/08/09, Rød

E: Jensen Trude B Og Arve, Stenbo, 2072 Dal O: Pettersen Randi, 2000 Lillestrøm

(N UCH S U(V)CH Terten's Amos - INT U(V)CH N UCH S VCH SU(V)CH Hound's Rule Britannia)

EXC2

 

SE VCH Fairytale SE32017/2010, 09/04/10, Röd

E: Lagerbäck, Siw & Martina, Hökärrstugan, 642 96 Malmköping, Sverige O:Helga Ahlgren, Sverige

(C.I.B EE CH NORD U(V)CH SE U(V Red Top's Golden Goal - Yxtanejdens Enya)

EXC1

 

Championklasse Tispe

N SE UCH Chirabida's Dancing Queen NO31950/09, 04/01/09, Rød

E: Berg, Margit Kristine, Skadvinvegen 8, 3560 Hemsedal O:Pettersen, Randi, 2000 Lillestrøm

(DKU(V)CH NORDV-08Opalina's Big Bugatti - INT U(V)CH N UCH S VCH SU(V)CH Hound's Rule Britanna)

EXC1 CK 1 BTK BIM

 

Veteranklasse Tispe

INT N S UCH NV-08-11 WVW-10 NVV-11 Amarita's PrincessBeckerelle 08822/01, 26/03/01, Rød

E: Jensen, Trude Bergmann,Stenbo, 2072 Dal O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(N S UCH NVCH Romanica's Sebastian - Amarita's Princess Becky)

EXC1 CK 4 BTK BIS-VETERAN

 

Oppdretterklasse

Kennel Chirabida E: Randi pettersen, 2000 Lillestrøm

EXC HP 1 OPPDK

 

DACHSHUND STRIHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

NJV-11 Utrolig Av Larhjelm NO31187/11, 11/01/11, Viltfarget

E:Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

 (N UCH N VCH Nettopp Av Larhjelm - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC2

 

Visvas Av Larhjelm NO40874/11, 02/05/11, Viltfarget

E: Saltnes, Pernille, Ekornveien 26, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars,3080 Holmestrand

(N SE UCH M Av Larhjelm - INT N S UCH Lundehaugen's Thessa)

EXC1 CK BIR

 

Unghund Klasse Hannhund

Prestemoens Kåre NO36187/10, 08/03/10, Viltfarget

E: Opsahl, Leif O: Duvier, Svein Johansen, 1912 Enebakk (Prestemoens

Grane - Langsetters Avlang)

VERY GOOD

 

Brukshundklasse Hannhund

Prestemoens Gnist 08133/07, 27/02/07, Viltfarget

 E: Opsahl,Frode, Bokfinkvn 20, 1555 Son O: Duvier Svein Johansen Og Duvier Anne Helene, 1912 Enebakk

(S N J(D)CH S U(DV)CH S VCH Hissmovallens Zecar - N U(V)CH Revestreken's Ohoi)

VERY GOOD

 

Wetbuth's Dachsmann 11690/08, 13/03/08, Viltfarget

 E: Andersen, Gry Søyland, Ligata 6, 3912 Porsgrunn O:Wettavik-Nowbuth John-Einar, 3948 Porsgrunn

(N S UCH N VCHRevestreken's Utenom - Revestreken's Lerke)

0 Forsøker og bite dommer

 

N VCH Ajax 09143/06, 30/04/06, Viltfarget

E: Opsahl, Leif O: Horn, Leif Erik, 3410 Sylling

(N S U(V)CH Revestreken's Djerv -Troja)

VERY GOOD

 

Brutus NO43197/10, 18/05/10, Viltfarget

 E: Moljord, Tatjana, Oreli, 3350 Prestfoss O: Moe, Snorre, 3055 Krokstadelva

(N UCH Skogsletta's D D Mumrikk - N VCH Wenja's N-Tinka)

EXC2

 

SE VCH, EE JCH Skogsråa's Gunvald SE48925/2010, 10/06/10,Svart Med Tanteteckning

E: Lund, Karoliina, Perinkääntie 911,16900 Lammi, Finland O: Carina Olsson, 660 40 SEGMON,Sweden

(SE U(D)CH Daksgården's Ante - S N UCH S VCH Skogsråa's Astrid)

EXC3

 

Ramp Av Larhjelm NO50028/10, 07/07/10, Viltfarget

 E:Hjelmtvedt Lars/Tunold-Hansen A, Odderudveien 20, 3080Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand (NORD UCHKBHV09 Treis Pinheiros Matisse Sw - Kjeft Av Larhjelm)

EXC1 CK CERT 2 BHK

 

Juniorklasse Tispe

Uansett Av Larhjelm NO31191/11, 11/01/11, Viltfarget

Hjelmtvedt, Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand O:Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

(N UCH N VCH Nettopp AvLarhjelm - N SE UCH Moro Av Larhjelm)

EXC1

 

Marrondales Beverly NHSB2717476, 23/02/11, Viltfarget

E: Schoenmaekers, Agnes, Tømmermoveien 4, 2500 Tynset O:Lindeman, M T, Nederland

(Ex Sentia I Want To Be A Star - Marrondales Pandora)

VERY GOOD

 

Brukshundklasse Tispe

Rabalder Av Larhjelm NO50032/10, 07/07/10, Viltfarget

E:Pedersen Eva Og Kent, Hella, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt,Lars, 3080 Holmestrand

 (NORD UCH KBHV09 Treis Pinheiros Matisse  - Kjeft Av Larhjelm)

EXC1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Championklasse Tispe

SE&FI VCH, FI&SE&EE&LV&LT UCH Playadel Bergs JålandeJohanna FIN33176/06, 24/05/06, Viltfärgad

 E: Lund, Karoliina,Perinkääntie 911, 16900 Lammi, Finland O: Mervi Nordqvist, 22220Emkarby, Finland

(SE UCH, SE VCH, SE J(D)CH Hahnängens Avec - C.I.B. FI&SE&EE&LT UCH, SE VCH Freckle-Face Calibra)

EXC1

 

Oppdretterklasse

Larhjelm E: Hjelmtvedt Lars, Odderudveien 20, 3080 Holmestrand

EXC HP 1 OOPDK

 

DVERGDACHSHUND KORTHÅRET

Juniorklasse Hannhund

Minstemann's Joker NO31034/11, 05/01/11, Sort/Tan

E: Solberg Anita Og Åge O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(Bronia Lanfranco - N UCH Wheel's Waltzing Tilda)

EXC1 CK CERT 1 BHK BIM

 

Unghund Klasse Tispe

Revestreken's Ravenna NO54907/10, 10/07/10, Rød

E: Aspevik Rita D Og Atle, Vest-Torpvegen 347, 2870 Dokka O: Aspevik RitaD Og Aspevik Atle, 2870 Dokka

(US CA CH FIN NORDV-09 Grandgables Carpaccio In Red - INT N DK UCH KBHV-09 NV-09Revestreken'sCarramba)

EXC1 CK 1BTK BIR BIS 2

 

Championklasse Tispe

SE U(V)CH DK U(V)CH Dualis Vanessa S46019/2006, 01/06/06,Sort/Tan

 E: Karlsson, Ann-Charlotte, Grönkullavägen 13, 438 33 Landvetter, Sverige O: Markku Moilanen & Claes Von Zeipel,Spania

(VV-02 SV-02 NORDV-02-03 Dualis Yawohl - SE V-05 Dualis Ramona)

EXC2

 

N SE UCH NV-10-11 SV-10 NORDV-11 Minstemann's Candy NO39685/09, 11/04/09, Rød

E: Solberg Anita Og Åge O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(Bronia Lanfranco - Victoire V D Stoofhoeve)

EXC1 CK 2BTK

 

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

NJV-11 Daks-Veg-As Zowie Bowie Taksagrad RKF2923528,14/01/11, Brun/Tan Merle

E: Teigen, Jannicke, Årkvislaveien 54, 3400 Lier O: Baranova-Stockmann, S, Russland

 (Ahotorpan Fabio - RU BLR CH Zenina)

EXC2 CK CERT 2BHK

 

Terten's Jiffi NO33976/11, 21/01/11, Rød

E: Jensen, Trude Bergmann, Stenbo, 2072 Dal O: Jensen Trude B Og Arve, 2072 Dal

(INT N UCH N VCH Heatwave Heaven Knows - INT NORD UCH NORDJV-07 Terten's Deema)

VERY GOOD

 

Storfoten's Åskar NO31993/11, 27/12/10, Brun/Tan

E: Opsahl, Turid O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(Tomjantin Double Or Quits - N UCH Storfoten's Ninja Tigerjente)

EXC4

 

Amarita's Jadore My Dapple O'boy NO44330/11, 05/05/11,Brun/Tan Merle

E: Olsen, Julianne, Husebygrenda 25, 3219 Sandefjord O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(N UCH N VCH SE U(V)CH DKV-11 D' Applejack Della Luna Caprese - Amarita's Xcact Isodora Brown)

EXC1 CK 1 BTK BIR BIS 3

 

Amarita's Jadore My Dapple Boy NO44329/11, 05/05/11,Brun/Tan Merle

E: Olsen, Julianne, Husebygrenda 25, 3219Sandefjord O: Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(N UCH N VCH SEU(V)CH DKV-11 D' Applejack Della Luna Caprese - Amarita's Xcact Isodora Brown)

EXC3

 

Åpen Klasse Hannhund

Sensatsia Pitera Temny Shokolad RKF2730140, 28/04/10, Sort/Tan

 E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 Notodden O: Spitsa, O O, Russland

(FIN CH ESTV-06 Tomjantin Quest For Love - RU CH Sensatsia Pitera Kroshka Hali-Gali)

EXC1 CK RES CERT 3 BHK

 

Brukshundklasse Hannhund

Albert Av Rustbøle NO58343/09, 14/09/09, Rød

E: Nordang Svein/Højdahl Inger Marie, Høyenhallveien 23 B, 0678 Oslo O:Højdahl Inger M., Nordang Svein, Oslo

(IT CH SU(V)CH Pitt Della Canterana - SU(V)CH Rickeline Av Rustbøle)

EXC2

 

Amarita's Celltic Tinto NO45070/10, 28/04/10, Rød

 E: Kals Heidi Og Knut O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(N VCH Amarita's Micro Sycello - N UCH Amarita's Tin-Titan)

EXC1

 

Championklasse Hannhund

EST UCH Flagstaff FI61110/10, 18/08/09, Brun/Tan

E: Jørgensen,Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Harden, Tom,Finland

(EEV-07 LTJV-06 Tomjantin Object Lesson – LVCH BALTV06 EEV06-07 LVV04-05 Tomjantin Dangerous Curve)

EXC1 CK 4BHK

 

Juniorklasse Tispe

Chirabida's Just In Time NO34756/11, 30/12/10, Sort/Tan

E: Pettersen, Randi, Nordahl Griegsgate 4, 2000 Lillestrøm O: Pettersen Randi, 2000 Lillestrøm

(Bronia Superstyle - NORD UCH Limores Odja At Chirabida)

EXC2

 

Amarita's Lee Hi' Lady NO30065/12, 18/11/10, Rød

 E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(N S UCH N VCH Amarita's Toffee Lee Lewis - Amarita's Xcact Hilda)

EXC1 CK 1 BTK BIM

 

Storfoten's Diva Estrelita NO44831/11, 18/05/11, Brun/Tan

 E: Lied, Anette Henneng, Haugveien 28 B, 1911 Flateby O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(Tomjantin Double Or Quits - Storfoten's Kalani Blue)

VERY GOOD

 

Åpen Klasse Tispe

Sensatsia Pitera Top Model RKF2730142, 28/04/10, Sort/Tan

  E: Brenne, Bjørg, Olav Bjaalands Gate. 7, 3675 Notodden O: Spitsa, O O, Russland

(FIN CH ESTV-06 Tomjantin Quest For Love – RU CH Sensatsia Pitera Kroshka Hali-Gali)

EXC1

 

Brukshundklasse Tispe

Storfoten's Bella 15059/06, 27/06/06, Rød

E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke

(N UCH SU(V)CH Storfoten's Olympic Star - Storfoten's Non-Stop Frida)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

Amarita's Xcact Isodora Brown 02097/08, 05/12/07, Brun/Tan

 E: Olsen, Anne-Marit, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

 (Amarita's Micro Xcact - Amarita's Isotta De Lux)

EXC2

Freia Av Rustbøle NO42860/09, 01/05/09, Rød

E: Nordang, Svein, Høyenhallveien 23 B, 0678 Oslo O: Højdahl Inger M.,Nordang Svein, 0678 Oslo

(Aura's Riesling - N UCH Gizell Av Rustbøle)

EXC3

 

Heiatorpet's Rizzini NO34141/10, 21/01/10, Rød

E: Throndsen, Heidi O: Throndsen Heidi, 0891 Oslo

(Aura's Riesling - Heiatorpet's Beretta)

VERY GOOD

 

Götaälvdalens Zirena SE66612/2010, 26/11/10, Rød

E: Paulsen, Anne Damsund O: Hansson, Carina Carvall, Sverige

(NORDJV-07 SU(V)CH Götaälvdalens Tristan - Klockarbol's Yvette)

EXC4

 

Vidiemra NO52081/10, 22/02/10, Rød

E: Teigen, Jannicke, Årkvislaveien 54, 3400 Lier O: Persson, Aleksandra Johanna L, 1367 Snarøya

(N UCH Hedmogläntans Emilio Estévez - Amarita's Ex-Lee Lisa)

VERY GOOD

 

Oppdretterklasse

Amarita E: Anne Marit Olsen, Skien

EXC HP 1 OPPD BIS-OPPDRETTERKLASSE

 

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Wenja's D-Bruno NO45361/11, 02/06/11, Viltfarget/Brun

E: Solberg, Anita O: Rui, Wenja, 3864 Rauland

(INT NORD HR SLO UCH WW-08 Wervest's Winn - NORD UCH Dualis Quintilla)

EXC1 CK 2BHK

 

Championklasse Hannhund

INT NORD HR SLO UCH WW-08 NV-07-08-09-11 NORDV08 SV09DKV09-10 Wervest's Winn 08103/07, 15/10/06, Viltfarget

E:Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455Nordre Frogn

 (N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)

EXC1 CK 1BHK BIR

 

Championklasse Tispe

N SLO UCH NV-09 Wenja's Yade Latte 25676/08, 12/08/08,Viltfarget/Brun

 E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Rui, Wenja, 3864 Rauland

 (INT NORD HR SLO UCH WW-08 Wervest's Winn - NORD UCH Dualis Quintilla)

EXC1

 

KANINDACHSHUND KORTHÅRET

Juniorklasse Hannhund

Minstemann's Nonstop NO42955/11, 23/05/11, Rød

E: Solberg, Anita O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(Bronia Lanfranco - Victoire V D Stoofhoeve)

EXC2

 

Minstemann's No Name NO42956/11, 23/05/11, Rød

E: Solberg, Anita O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn

(Bronia Lanfranco - Victoire V D Stoofhoeve)

EXC1 CK 1BHK BIR

 

Brukshundklasse Tispe

NV-11 Dualis Honolulu SE53772/2011, 05/01/10, Sort/Tan

E: Karlsson, Ann-Charlotte, Grönkullavägen 13, 438 33 Landvetter,Sverige O: Markku Moilanen & Claes Von Zeipel, Spania

(ES CHFetiche De Llumo - NO V-07 NORD V-06-07 SE V-06-0 Seidemann's Canasta)

EXC1

 

KANINDACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

Ladyvik's Lucky Robin Hood Rd NO42645/11, 05/04/11, RødMerle

E: Nordby, Marianne Bostad, Bakkenveien 5, 3060 Svelvik O:Vik, Marit, 0970 Oslo

(N UCH N VCH SE U(V)CH DKV-11 D'Applejack Della Luna Caprese - N DK UCH N VCH Queen Beauty Bettan)

VERY GOOD

 

Juniorklasse tispe

Amarita's Jadore My Black Bozita NO44333/11, 05/05/11,Sort/Tan

E: Olsen, Anne-Marit, Svanvikvn 342, 3739 Skien O:Olsen Anne Marit, 3739 Skien

(N UCH N VCH SE U(V)CH DKV-11 D' Applejack Della Luna Caprese - Amarita's Xcact Isodora Brown)

EXC1 CK 1BTK

 

Åpen Klasse Tispe

Amarita's Vidi Eastwood 25449/08, 12/09/08, Rød

E: Olsen, Anne-Marit, Svanvikvn 342, 3739 Skien O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

(INT N DK UCH Arrival's Clint Eastwood - N UCH Amarita's Harley Vi-Vira)

EXC1

 

Brukshundklasse Tispe

Ladyvik's Kung Fu Kick Off NO57596/10, 19/08/10, Sort/Tan

 E: Teigen, Jannicke, Årkvislaveien 54, 3400 Lier O: Vik Marit, 0970Oslo

(JVV-09 NV FI-09 VV-10 Tarantela Rus Malenkiy Prins - N DK UCH N VCH Queen Beauty Bettan)

EXC1 CK 1BTK BIR

 







BIS oppdretterklasse. Foto: N.W.

Mars 2011

Oslo Og Omegn Dachshundklubb, 5. mars 2011

Dommer: Pauliina Sjöholm

Dachshund korthåret

 

Unghund Klasse Hannhund

NV-10 Pediculus P J-Holter NO44350/09, 23/03/09, Sort/Tan E:Næss, Kirsten, Løvhaugvegen 279, 2410 Hernes O: Næss, Kirsten, 2410 Hernes (Dualis Cantor - INT NORD UCH NV-07 NORDV-06Vodka Du Ruisseau Saint Martin)

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 4

 

Brukshundklasse hannhund

NORDJV-10 Pediculus Rocka Billy NO58089/09, 15/07/09,Sprt/Tan E: Hauge, Linn-Beate, Skytterveien 22, 2450 Rena O:Næss, Kirsten, 2410 Hernes (N UCH Valera's Bono Von Elton -Pediculus Extra Ordinær)

EXC1

 

Juniorklasse Tispe

Parilis Bella Noir NO55920/09, 25/09/09, Sort/Tan E: Svaleng,

Lene, Åsgårdstrandsveien 178, 3153 Tolvsrød O: Gauksheim Lene Svaleng & Thea, 3153 Tolvsrød (N UCH S VCH Unita's Rolls Royce - Nemi)

EXC1

 

Unghund Klasse Tispe

Pediculus Ruske Raske Rosin NO58093/09, 15/07/09, Sort/Tan

E: Ryfetten Arild/Moen Siw Kristin, Storhovskolen, 2337 Tangen O:

Næss, Kirsten, 2410 Hernes (N UCH Valera's Bono Von Elton -Pediculus Extra Ordinær)

GOOD

 

Brukshundklasse Tispe

Nimik Watch Me Now DK12859/2008, 30/05/08, Rød E:Haugland, Kari, Løypevegen 14, 2319 Hamar O: Nielsen, MichaelA ., Danmark (Arcano's El Punico - DKUCH Nimik Juliane)

EXC1

Dachshund langhåret

 

Juniorklasse Hannhund

Gromme Garman NO42534/10, 18/04/10, Sort/Tan E: Kravik, Merete, Vækerøveien 22, 0281 Oslo O: Eide, Hans Tore, 5200 Os (N S VCH N S UCH Ac-Bastian - Lurvelegg's Taste Of Heaven)

VERY GOOD

 

Nuits Valentino SE21841/2010, 23/01/10, E: Moen, Trond, Grorudveien 98 D, 1053 Oslo O: Hansen, Yvonne, Sverige(SU(V)CH N FI EE UCH SVCH CIB Nuits Nick Name - S INTU(V)CH NORD UCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 3

 

Championklasse hannhund

N VCH N UCH Ac Alexander 01868/05, 12/09/04, Rød E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Croff, Anne, 1177 Oslo (INTN S UCH Ac Junior - NORD UCH Ac-Heart Breaker)

EXC1

 

Juniorklasse Tispe

Wilm a NO45175/10, 05/05/10, Rød E: Jensen Trude og Arve, Stenbo, 2072 Dal O: Bakkelund, Ruth Anne, 2850 Lena (Chirabidas Dickie Dick Dickens - Terten's Cindi I I)

VERY GOOD

 

Nuits Verona SE21845/2010, 23/01/10, Rød E: Husby, Lene, Åssiden 18, 1860 Trøgstad O: Hansen, Yvonne, Sverige (SU(V)CHN FI EE UCH SVCH CIB Nuits Nick Name - S INT U(V)CH NORDUCH SVCH Casablanca Van De Tongelaar)

EXC1 CK 1BTK BIM

 

Storfoten's Samiha NO55798/09, 19/09/09, Rød E: Angeid, Trine

Siggstedt, Skatvedt Terrasse 5 B, 3475 Sætre O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke (N SE UCH Knacky-Knave's Lambrusco - SVCH S N UCH NV-10 Vesterhaug Cherri)

EXC2

 

Aimee NO45176/10, 05/05/10, Rød E: Bakkelund Ruth Anne og Vidar, Kiseroa, 2850 Lena O: Bakkelund, Ruth Anne, 2850 Lena (Chirabidas Dickie Dick Dickens - Terten's Cindi I I)

EXC3

 

Deisy Mira NO39952/10, 21/03/10, Rød E: Lie, Heidi Olsen, Alingsåsveien 41, 2013 Skjetten O: Rotstigen, Svein, 2013 Skjetten(N UCH S U(V)CH Terten's Amos - Adell)

VERY GOOD

 

Unghund Klasse Tispe

NORDJV-10 Storfoten's Savannah Shiraz NO55800/09,19/09/09, Rød E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke (N SE UCH Knacky-Knave's Lambrusco - S VCH S N UCH NV-10 Vesterhaug Cherri)

EXC1 CK 3BTK

 

Åpen klasse Tispe

Mira NO44262/09 05/03/09, Rød E: Nina Jeppesen, Norderhovgata 36 A, 0654 Oslo O: Vågen, Kristin Toftaker, 2030Nannestad (Terten's Amigo - Ørgata's Frøya)

GOOD   

 

  Brukshundklasse Tispe

Amarita's My Brown Shadow J O NO34901/09, 04/01/09,Brun/Tan Merle E: Olsen Julianne/ Strømmen Nikolai, Husebygrenda 25, 3219 Sandefjord O: Olsen, Anne-Marit, 3739Skien (Amarita's Laddy De Lux - N UCH Amarita's Madamme Blue

VERY GOOD

 

Hound's Marshmallow SE10197/2010, 27/11/09, Rød E:Ellingsen Eva A-W Og Rolf, Myrsvingen 12, 4879 Grimstad O:Gadolin Marie Og Lydia, Sverige (SUCH SVCH Hound's Bronia Style - INT S DK UCH WW-06 EUJW-06 Hound's Lady Madonna)

EXC1 CK CERT 2 BTK

 

Øymarka's Jl-Anja NO32247/09, 25/12/08, Rød E: Jensen, Lene Normand, Andabeløy 161, 4434 Andabeløy O: Vaka, Astrid, 5570Aksdal (NORD VCH NORD UCH Nesskogen's A-Junior - A-Lady)

EXC2 CK RES.CERT 4BTK

 

Amarita's Madamme Bluelight De Lux NO34904/09, 04/01/09,Sort/Tan Merle E: Olsen Julianne/Strømmen Nikolai, Husebygrenda25, 3219 Sandefjord O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien (Amarita's Laddy De Lux - N UCH Amarita's Madamme Blue Dixon)

VERY GOOD

Dachshund Strihåret

 

Juniorklasse Hannhund

Veidemanns Robbie NO38730/10, 06/03/10, Viltfarget E:Johansen, John Kent, Bodals Vei 39, 1743 Klavestadhaugen O:Vibeto Gunleik, Vibeto Gro, 3830 Ulefoss (N J(D)CH Akki's Lc Nikko - N S UCH N J(D)CH Veidemanns Holla)

EXC2

 

Öllmans Hoodman SE45345/2010, 16/05/10, Viltfarget E: Moljord Tatjana Og Eddie, Oreli, 3350 Prestfoss O: Paulsson, Bo, Sverige(SVCH SU(DKV)CH SJ(D)CH Åsbackens Robin Hood - SU(DV)CH Öllmans Zilla)

GOOD

 

Brutus NO43197/10, 18/05/10, Viltfarget E: Moljord, Tatjana, Oreli, 3350 Prestfoss O: Moe, Snorre, 3055 Krokstadelva (N UCH Skogsletta's D D Mumrikk - N VCH Wenja's N-Tinka)

EXC1

 

Unghundklasse Hannhund

Pediculus Qvist NO44358/09, 20/04/09, Viltfarget E: Hansen, Lene S, Margarethas Vei 1, 1473 Lørenskog O: Næss, Kirsten,2410 Hernes (N UCH N J(H)CH Pediculus Bertil - N UCH Pediculus Cirka 1/2 - Meter'n)

EXC1 CK 1BHK BIR

 

Åpenklasse hannhund

Tvetergrendas Pasop 09487/08, 04/04/08, Viltfarget E: Thrane, Kari K, Frogner Terrasse 1, 0267 Oslo O: Moum, Svein Ola, 1540Vestby (N DK J(D)CH Jägermeister's Pan - S N J(D)CH Tvetergrendas Mirakel)

SUFFICIENT

 

Juniorklasse Tispe

Jegerbo's Ghera NO39671/10, 19/04/10, Viltfarget E: Moljord, Tatjana, Oreli, 3350 Prestfoss O: Åsheim, Roger, 2870 Dokka (Jegerbo's Eddvinn - Kvithøvdlia's Kjetta)

EXC1 CK 1BTK BIM

 

Brukshundklasse Tispe

Granfarets M K Snella 20264/07, 10/08/07, Viltfarget E: Jaavall, Tormod Kåre, Løkkebergveien 4, 1850 Mysen O: Herlofsen Hans Henrik/ Keyser Birgit A K, 1405 Langhus (N UCH Skogsletta's D D Mumrikk - NORD J(D)CH Skogsletta's Ak Kaisa)

VERY GOOD

 

N VCH Wenja's N-Tinka 21010/04, 06/10/04, Viltfarget E: Moe, Snorre, Bjerkliveien 8, 3055 Krokstadelva O: Rui Wenja, 3864Rauland (INT NORD FIN UCH INTN DKJ(H)CH Ginepro Del Lago Prile - N UCH Wenja's Ørvill)

VERY GOOD

 

Pediculus Mango 25444/08, 28/03/08, Viltfarget E: Næss, Kirsten, Løvhaugvegen 279, 2410 Hernes O: Næss, Kirsten, 2410 Hernes (N UCH N VCH N S J(D)CH Dimmuborgir's X-Trail - N S UCH Milly Molly Mandy)

GOOD

Dvergdachshund korthåret

  Juniorklasse Hannhund

Minstemann's Fantasy From Thorn NO33142/10, 19/01/10, Rød E: Solberg Anita Og Åge, Haslumbråteveien 22, 1455 Nordre Frogn O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn (US CA CH Grandgables Wee Mr Red Thorn - Grandgables Ms Shock A Lot)

EXC1 CK 1BHK BIR BIS 1

 

Juniorklasse Tispe

Minstemann's Heart Of Hope NO45269/10, 23/03/10, RødBrindle E: Rui, Wenja, Svalastog Søndre, 3864 Rauland O: Solberg Åge Og Anita, 1455 Nordre Frogn (US CA CH FIN NORDV-09Grandgables Carpaccio In Red - NORD UCH Grandgables Ms Full Of Flare)

EXC1 CK 1BTK BIM

Dvergdachshund langhåret

Juniorklasse Hannhund

Lautars Acsel NO45626/10, 26/05/10, Rød E: Tønnessen, GryIren, Landåsvegen 736, 2861 Landåsbygda O: Moen, Eva Solvor, 2340 Løten (Lautars X-Ray Carl - Foxfoot Samba Caramba)

VERY GOOD

 

Unghund Klasse Hannhund

NORDJV-10 Bobby Brown Av Ratoppen NO49830/09, 18/07/09,Rød E: Tvermyr Svein M/Watterød Stein E, Michelets Vei 19 B, 1366 Lysaker O: Therkelsen, Bente F Og Erik, 3270 Larvik (N SUCH Storfoten's Fricco - N UCH Storfoten's Ærte Guri)

EXC1 CK 1BHK BIM

 

Brukshundklasse Hannhund

Storfoten's Ærtekrok 25209/05, 04/11/05, Rød E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke (INT NORD UCH N VCH Vondox Milky Way - INT NS UCH Storfoten's Isabella)

EXC1

 

Championklasse Hannhund

N VCH INT UCH NORDV-07-10 NV-09 DKV-09 Tassen Av Rustbøle 14837/06, 13/06/06, Rød E: Pedersen, Stig Kristian, Olavs Gate 9 B, 3188 Horten O: Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo (N UCH EURV-06 NV-06 Cheese Della Canterana - INTNORD FIN UCH NORDV-02-05 Tilla Av Rustbøle)

EXC1 CK 2BHK

 

Juniorklasse Tispe

Heiatorpet's Rizzini NO34141/10, 21/01/10, Rød E: Throndsen, Heidi, Rundmyrveien 1, 0891 Oslo O: Throndsen Heidi, 0891 Oslo (Aura's Riesling - Heiatorpet's Beretta)

VERY GOOD

 

Petra NO44306/10, 29/01/10, E: Vaaler, Lene Svenningsen, Helgesens Gate 82, 0563 Oslo O: Klokk, Linn Katrin, 6230 Sykkylven (Ero - Amarita's Xcact Isola)

KIP

 

Storfoten's Valkyria NO39820/10, 26/03/10, Rød E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Jørgensen, Liv Bakke, 3180 Nykirke (INT S DK N UCH SV-07 Sundsdal's Orlando-N UCH S U(V)CH Seidemann's Åttito)

EXC1 CK 1BTK BIR

 

Unghund Klasse Tispe

Tirill Av Rustbøle NO58344/09, 14/09/09, Rød E: Steen Ole OgInger, Manesjen 6 C, 2050 Jessheim O: Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo (IT CH SU(V)C

Foto: N.W.

OSLO OG OMEGN DACHSHUNDKLUBB, 17. SEPTEMBER 2011

Dommer: Anne Livø Buvik

DACHSHUND LANGHÅRET

Championklasse Hannhund

SE N UCH WERVEST`S SIGGE S11839/2009, 20/08/08

(SU(V)CH Fagermons Isidor - NORDUCH Ac-Heart Breaker)

E: Söderström, Christina, Ölanda Södra 175, S-446 95, Älvängen,

Sverige O: Vera Vestby, Nordre Frogn

EXC1 CK 1BHK BIR

 

Juniorklasse tispe

WILMA NO45175/10, 05/05/10

(Chirabidas Dickie Dick Dickens - Terten's Cindi I I)

E: Jensen Trude og Arve, Stenbo, 2072 Dal O: Bakkelund, Ruth Anne, 2850 Lena

EXC1 CK CERT 1 BTK BIM

 

Unghundklasse tispe

HOUND`S MAZURKA SE15774/2010, 07/01/10

(DK U(S)CH DE CH INT UCH LU CH Hirshmann Von Der

Taunnushöhe - SE U(V)CH Hound`s My Way)

E: Christina Söderström, Ölanda Södre 175, Älvängen, Sverige. O: Vera Vestby

VERY GOOD

 

Åpenklasse tispe

ALBERTINE 23602/07, 11/10/07

(Lurvelegg's The Major - Amarita's Mille Dixon)

E: Sohlberg, Jan Aage, Slemdalsvn 45 B, 0373 Oslo O: Paus, Birgitte, 3184 Borre

VERY GOOD

 

Brukshundklasse tispe

N VCH AMARITA`S BROWN SHADOW J O NO34901/09, 04/01/09,

(Amarita's Laddy De Lux - N UCH Amarita's Madamme Blue Dixon)

E: Olsen Julianne/ Strømmen Nikolai, Husebygrenda 25, 3219 Sandefjord O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

EXC1

DACHSHUND STRIHÅRET

Juniorklasse hannhund

RAMP AV LARHJELM NO50028/10, 07/07/10

(NORD UCH KBHV09 Treis Pinheiros Matisse Sw - Kjeft Av Larhjelm)

E:Hjelmtvedt Lars/Tunold-Hansen A, Odderudveien 20, 3080

Holmestrand O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

EXC1 CK CERT 1BHK BIR BIS 2

 

REBELL AV LARHJELM NO50030/10, 07/07/10

(NORD UCH KBHV09 Treis Pinheiros Matisse Sw - Kjeft Av Larhjelm)

 E: Ramsjø Liv/Emilsen Arild, Gretlandsveien 15, 1667 Rolvsøy O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

VERY GOOD

 

Brukshundklasse Hannhund

PEP AV LARHJELM NO53215/09, 14/08/09

(N S UCH Jo Takk Av Larhjelm - INT N S UCH SV-07 N VCH Kisgruven's Kida)

 E: Lillebuen, Elisabeth, Glassblåservn 7 A, 3039 Drammen O: Hjelmtvedt Lars, 3080 Holmestrand

EXC1 CK RES CERT 2 BHK

 

Juniorklasse Tispe

RABALDER AV LARHJELM NO50032/10, 07/07/10

(NORD UCH KBHV09 Treis Pinheiros Matisse Sw - Kjeft Av Larhjelm)

E:Pedersen Eva Og Kent, Hella, 1914 Ytre Enebakk O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

EXC1 CK CERT 1BTK BIM

DVERGDACHSHUND KORTHÅRET

 

Juniorklasse Tispe

REVESTREKEN`S SARAH NO56120/10, 06/08/10

(FINJV-09 Revestreken's Jackpot - INT NORD ITPL U(V)CH Bauchal's Kabala

E: Fægri, Ragnhild, Åsveien 111, 2740 Roa O: Aspevik Rita D Og Aspevik Atle, 2870 Dokka)

EXC1

DVERGDACHSHUND LANGHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

KOMMER AN PÅ DACHSFORMEN`S ZORRO NO58157/10, 31/10/10,

(N VCH INT UCH NORDV-07-10 Tassen Av Rustbøle - Heiatorpet's Tinka)

E: Pedersen, Pål Erstad, Tannumvn. 100a, 1341 Slependen O: Bjørnstad Ingrid, 1354 Bærums Verk

VERY GOOD

 

LABAN LOVER NO32940/11, 24/11/10

(Rambo Av Rustbøle - Tingeling Think El)

E: Engeseth, Benedicte, Store Brevik Vei 84, 1555 Son O: Singstad Olsen, Marthe Elini, 7563 Malvik

0 BITTFEIL

 

Unghund Klasse Hannhund

AI AM CHOKKO NO42550/10, 11/04/10

(Bothnia's Ev Zevs Rödlöga - Seidemann's Pippipp)

E: Eide, Knut, Observatoriegata 10, 0254 Oslo O: Bratvold, Bjørn Anders, 2770 Jaren

GOOD

 

Åpen Klasse Hannhund

ALBERT AV RUSTBØLE NO58343/09, 14/09/09

(IT CH SU(V)CH Pitt Della Canterana - SU(V)CH Rickeline Av Rustbøle)

E: Nordang, Svein/Højdahl Inger Marie, Høyenhallveien 23 B, 0678 Oslo O:

Højdahl Inger M., Nordang Svein, 0678 Oslo

VERY GOOD

 

AMARITA`S LEE-FIDO EASTWOOD 05619/08, 19/01/08

(INT N DK UCH Arrival's Clint Eastwood - N UCH Amarita's Lee-Findy)

E:Hermstad Ingvild/Johnsen Thomas, Karenslyst Allè 48, 0279 Oslo O: Olsen, Anne-Marit, 3739 Skien

GOOD

 

Brukshundklasse Hannhund

ZEVERI EST-00425/09, 15/09/08

(RU LT LV CH Tomjantin Break The Bank - Tomjantin Argy Bargy)

  E: Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O: Harden, Tom, Estland

EXC1 CK CERT 2 BHK

 

Championklasse hannhund

NORDJV-10 BOBBY BROWN AV RATOPPEN NO49830/09, 18/07/09,

(INT N S UCH Storfoten's Fricco - N SE UCH N VCH Storfoten's Ærte Guri)

E: Tvermyr Svein M/Watterød Stein E, Michelets Vei 19 B,

1366 Lysaker O: Therkelsen, Bente F Og Erik, 3270 Larvik

EXC1 CK 1BHK BIM

 

Juniorklasse Tispe

KOMMER AN PÅ DACHSFORMEN`S SELMA NO58158/10, 31/10/10,

(N VCH INT UCH NORDV-07-10 Tassen Av Rustbøle - Heiatorpet's Tinka)

E: Bjørnstad, Ingrid, Gullhaugvn 167, 1354 Bærums Verk O: Bjørnstad Ingrid, 1354 Bærums Verk

VERY GOOD

 

Brukshundklasse Tispe

HEIATORPET`S RIZZINI NO34141/10, 21/01/10

(Aura's Riesling - Heiatorpet's Beretta)

 E: Throndsen, Heidi, Rundmyrveien 1, 0891 Oslo O: Throndsen Heidi, 0891 Oslo

VERY GOOD

 

VIDIEMRA NO52081/10, 22/02/10

(N UCH Hedmogläntans Emilio Estévez - Amarita's Ex-Lee Lisa)

 E: Teigen, Jannicke, Årkvislaveien 54, 3400 Lier O: Persson, Aleksandra Johanna L, 1367 Snarøya

VERY GOOD

 

KINCHVILLE HONEY BUNNY RKF2652503, 01/11/09

(US RU CH Dash'n Doxies Low

Suspension - RU CH Sensatsia Pitera Ispolnenie)

E:Jørgensen, Liv Bakke, Nykirkeveien 180, 3180 Nykirke O:Gorokhova, Maria, Russland

EXC1 CK CERT 1 BTK  BIR BIS 3

DVERGDACHSHUND STRIHÅRET

 

Championklasse Hannhund

INT NORD HR UCH NV-07-08-09 WW-08 NORDV-08 SV-09

DKV-09-10 WERVEST`S WINN 08103/07, 15/10/06

(N UCH Kindgothasgreetings - Wervest's Sukat)

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

EXC1 CK 1 BHK BIR BIS 1

 

Juniorklasse Tispe

TRØFFEL AV LARHJELM NO30665/11, 03/12/10

(INT NORD UCH Lisego Nosa Unter Ofitser - Stargang Coco At Kanix)

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Hjelmtvedt, Lars, 3080 Holmestrand

EXC1

 

Championklasse Tispe

 N SLO UCH NV-09 WENJA`S YADE LATTE 25676/08, 12/08/08,

(INT NORD HR UCH NV-07-08-09 Wervest's Winn - NORD UCH Dualis Quintilla)

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Rui, Wenja, 3864 Rauland

EXC1 CK 1 BTK BIM

KANINDACHSHUND LANGHÅRET

 

Brukshundklasse Tispe

NORDJV-10 LURVELEGG`S RUSSIAN ROULETTE NO36622/10,06/02/10

(N UCH NV-08 Bartok Des Corsaires De Feux - N UCH Monteckel Rustica At Lurvelegg

E: Teigen, Jannicke, Årkvislaveien 54, 3400 Lier O: Grimstad, Kjersti, 5238 Rådal)

EXC1

KANINDACHSHUND STRIHÅRET

 

Juniorklasse Hannhund

SØRIL`S FM-ASTERIX TIGERGUTT NO31449/11, 01/12/10

(NL CH SV-09 Fresco Vom Altsiedlerhof - INT N DK S UCH NV-07-08-10 Tranevangs Pr. Mini-Mytax)

E:Johnsen, Siri, Landerokollen 9, 0672 Oslo O: Ellingsen Eva Ager-Wick, Ellingsen Rolf, 4879 Grimstad

GOOD

 

Brukshundklasse hannhund

WERVEST`S KASPER NO45957/10, 01/05/10

(INT NORD HR UCH NV-07-08-09 Wervest's Winn - Wervest's Lara)

E: Vestby, Vera, Dalen, 1455 Nordre Frogn O: Vestbye Vera, 1455 Nordre Frogn

EXC1 CK CERT 1 BHK BIR BIS 4

BIS 1 og 2. Foto: Trond Moen